Kontrakula, Baskın Azınlık İle Özgürlük Sesini Tekrar Duyurdu!

2020 yılında kurulan Kontrakula grubunun yepyeni parçası “Baskın Azınlık” dinleyicileriyle buluştu.

Vokalde Ayberk Akat, gitarda Hakan Turan, bas gitarda Eralp Ersoy ve davulda Fevzi Sığın’ın yer aldığı Kontrakula, yıllar öncesine dayanan çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek yeni şarkıları “Baskın Azınlık”ı tüm dijital platformlarda yayınladı. Şarkının prodüktörlüğünü Alaz Eker Ündar, klip yönetmenliğini ise Burak Yekez gerçekleştirdi.

Çeşitli gruplarda vokalistlik yapan Ayberk’in yolu; yine farklı gruplarda yer almış Hakan ile kesişti. Hijack adlı grupta birlikte yer alan Ayberk ve Hakan grubun bateristi Fevzi ile bu gruptayken tanıştılar. Son olarak bas gitarist Eralp’in de aralarına katılmasıyla grup son halini aldı ve şarkılarını “Kontrakula” adını alarak yayınlamaya başladılar.

Müzik kariyerlerine çeşitli gruplarda veya bireysel olarak devam ederken yolları kesişen grup üyeleri, ilk teklileri olan “Son” adlı şarkılarını geçtiğimiz Mart ayında müzikseverlerin beğenisine sundu. Dinleyicilerinden tam not alan Kontrakula, yepyeni şarkıları “Baskın Azınlık”ın; baskı, tahammülsüzlük ve ayrımcılık gibi durumlarda kendini yalnız hisseden tüm insanlara ithaf edildiğini dile getirdi. Özgün ve progresif Türkçe rock tarzı ile sevenleriyle tekrardan buluşan Kontrakula, özgür söylem tarzlarıyla yepyeni şarkılar üretmeye devam edeceklerini açıkladı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: