Knight Errant 15 Yıl Sonra Dönüyor: Ruhların Büyük Göçü

Türkiye’nin sert müziğini keman ile harmanlayan 27 yıllık Knight Errant, (1999 yılında yayınladığı debüt (KE), 2005 yılı sonunda yayınladığı Divan albümlerinden sonra) yepyeni şarkılardan oluşan stüdyo albümü ile döndü.

Yalnızca dijital mecralarda yayınlanan albümün çıkış günü, grubun kuruluş tarihi olan 25 Haziran 1993’e sembolik bir gönderme içeriyor.

Şarkıların hikayeleri çok daha eski olmakla birlikte beste-aranje çalışmaları ile 8 yıllık kayıt-mix-mastering sürecinde grupta bulunmuş toplam 11 müzisyenin izlerini taşıyor ki bu artık grup için gelenekselleşmiş bir durum… Albümün ismi de bu duruma dikkat çekerek ruhların yolculuğuna atıf yapmaktadır.

İstanbul’dan İzmir’e, oradan Eindhoven’a dek uzanan bir kayıt/miks/mastering coğrafyasında ortaya çıkan albüm, Türkçe ve İngilizce şarkıların yanında yine enstrümantal öğeler de içermekte…Yapım ve prodüktörlüğü Divan’da olduğu gibi grupça yapılan albümün ses mühendisliği (kayıt/mix/mastering) Barbaros Bensoy tarafından Spongebarb Stüdyoları’nda (Eindhoven) gerçekleştirildi. Kapak çalışması ise ülkemizin çok önemli yeteneklerinden grafik animasyon sanatçısı Özlem Arslanoğlu imzası taşımaktadır.

Albüm kayıtlarında Davullar Murat Arslanoğlu, Gitarlar Ali Ulupınar ve Barbaros Bensoy, Bas Gitar Deniz Turan, Kemanlar Ilgın Ayık ve Vokaller ise Uluer Emre Özdil ile Barbaros Bensoy tarafından icra edildi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: