KIVANÇ KILIÇER ve ‘Dew On Roses’

Yeni yazımdan tüm Rockistasyonu.com takipçilerine ve Rock müzikseverlere Merhaba!

Kendi adıma konuşacak olursam sitede köşe yazılarımı yazdığım bölümde amacım daha çok keşfedilmeyi bekleyen veya benim yeni keşfettiğim müzisyen, grupları elimden geldiğince sizlere tanıtabilmek…

Bir Rock müzik site editörü, yazarı veya bir rock müzik dinleyicisi olarak sosyal medyada özellikle facebook hesabımda anasayfada en çok dikkat ettiğim şeylerden biri, herkesin bildiği dinlediği isimler dışında, farklı müzikleri veya isimleri de keşfedebilmektir.Hele ki paylaşılan şarkıyı, müzisyenin tarzını beğenmişsem internette hemen kendisi ile ilgili araştırmaya koyulurum.

Evet bu yazıda size bahsedeceğim isim; Kıvanç Kılıçer.Rock ve Metal dünyasını yakından takip edenler mutlaka bilir.Kendisi çok uzun zamandır müziğin içinde birisi olsa da benim yeni keşfetmiş olduğum bir isim.Geç olsun güç olmasın diyorum ve konuya giriyorum…

Kendisinin de bir zamanlar üyesi olduğu ELEMENT grubundan Cem Gürel‘in sosyal medya hesabında, Kıvanç Kılıçer‘in geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu ‘Devil’s Thought‘ klibini paylaşmasıyla haberdar oldum.Az önce de belirttiğim gibi ilk kez dinlememe rağmen tarzını çok beğendim ve hemen kendisi hakkında bilgi edinmeye çalıştım.Buradan Cem Gürel‘e de bana verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum.

Dilerseniz Kıvanç Kılıçer‘in müzik hayatına ELEMENT grubundan bahsederek başlayalım;

ELEMENT, Kıvanç KılıçerMurat CumGürsu Erden ve Cem Gürel‘in uzun yıllar aynı saheyi paylaştığı 80’lerin ruhunu hayatlarına yansıtmış bir grup.’Cehennem‘ ilk albümleri ve bu albümü üç yıllık yoğun bir çalışma sonucu 2007’de piyasaya sürmüşler.2008 yılında dünyaca ünlü grup Scorpions‘ın Parkorman’da verdiği konserde ön grup olarak sahne almış.ELEMENT, 2009’da müzikal sebeplerden dolayı radikal bir kadro değişikliği yaşamış.Bu değişiklikten sonra grup, bestelerini ve aranjelerini Kıvanç Kılıçer‘in üstlendiği ‘Karınca‘ albümünü yayınlamış ve ilk video kliplerini de albümle aynı adı taşıyan ‘Karınca‘ şarkılarına çekmiştir.

 

Söz konusu albümde diğer öne çıkan şarkılar ‘Anlarsın Sanmışım‘, ‘Nereye‘, ‘Kıyıya Vurdum‘ ve ‘Son Söz‘ olmuştur.ELEMENT‘in ‘Karınca‘ albümünde şarkıları kliplendirmesinin yanı sıra, çeşitli tv programlarına da katıldıklarını belirtelim.Meraklıları grubun facebook sayfasından bahsettiğim tv programlarını da izleyebilirler.

Şimdi ELEMENT‘in hikayesi buraya kadar mı, dağıldılar mı? diye soranınız olabilir.Aslında hayır, dağılmadılar.SadeceKıvanç Kılıçer‘in yaşamını yurt dışında sürdürmesinden dolayı bir araya gelemedikleri için aktif değiller.

Kıvanç Kılıçer, EP’den ilk video klibi ise; EP ile aynı adı taşıyan ‘Dew On Roses‘ şarkısına çekmiş.Sözleri 1700 yılında yaşamını yitiren İngiliz şair John Dryden‘e ait olan şarkının vokal de olduğu gibi klavye ve gitar kayıtlarında Kıvanç Kılıçer, Bas gitar’da Murat Cum, Davul’da Gursu Erden yer alıyor.Scarlet Records etiketiyle yayınlanan şarkının mix ve mastering işlemlerini ise yine Murat Cum üstlenmiş.Klip yönetmeni ise Seda Diren

Yazıya devam etmeden önce sizleri ‘Dew On Roses‘in klibi ile başbaşa bırakayım.Özgün ve keskin riflerin yer aldığı bu şarkıyı ve klibi beğeneceğinizi umuyorum.

2007 yılında ELEMENT grubunun vokali olarak, profesyonel müzik kariyerine başlayan Kıvanç Kılıçer, 2014 yılına geldiğimizde ‘Dew On Roses‘ adını taşıyan, ‘Devi’ls’ Thought‘ ve ‘One of a Kind‘ 2 şarkının daha yer aldığı EP‘siyle karşımıza çıkıyor.Hemen altta yer alan albüm kapağı Alp Figen ve Esin Barutçu tarafından tasarlanmış.

Kıvanç Kılıçer, aradan iki yıl geçtikten sonra, sessizliğini ‘Dew On Roses‘te yer alan ve geçtiğimiz günlerde yayınladığı ‘Devil’s Thouhght‘ video klibi ile bozdu.

Bu şarkıda da ‘Dew On Roses‘te olduğu gibi özgün ve keskin gitarların yer aldığını gözlemledim.Ve bana göre Kıvanç Kılıçer gerek ‘Dew On Roses‘te, gerek ‘Devil’s Thouhght‘ şarkısına çektiği video klipte kalitesini ortaya koymuş, kliplere de en az şarkı kadar gereken ilgiyi göstermiş.

Devil’s Thought‘un enstrüman kayıtlarında, ve mix, mastering gibi diğer işlemlerinde ‘Dew On Roses‘teki kadro yer alırken, klip yönetmenliğinde bu kez Seda Diren ile birlikte Kıvanç Kılıçer‘i de görüyoruz.

Bu klibin Amerika’daki tv kanallarına da gönderildiğini ve şu anda bazı kanallar tarafından yayınlanmaya başladığını da belirtelim.

Evet.Siz değerli takipçilerimize ve rock müzik dinleyicilerine elimden geldiği kadarıyla Kıvanç Kılıçer‘den bahsetmeye çalıştım.

Kendisiyle ilgili mutlaka yazılacak, söylenecek çok daha güzel şeyler vardır fakat bu yazıyı biraz kısa ve öz tutmamın sebebini ilerleyen günlerde kendisiyle bir Röportaj fikrimiz olduğunu ve birazını da buraya saklamış olmamdır.

Kıvanç Kılıçer‘i takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarını da aşağıya bırakıyorum; Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, kendinize çok iyi bakın…

www.kivanckilicer.com

facebook: facebook.com/kivanckilicer

twitter: twitter.com/kivanckilicer

instagram: instagram.com/kivanckilicer/

EP’yi Spotify‘den dinlemek için TIKLAYINIZ.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: