Kerim Çaplı’nın “Kayıp” Kayıtları Gün Yüzüne Çıktı!

Rock tarihinin en önemli isimlerinden Kerim Çaplı‘nın kaydettiği ama yayınlamadığı albümü dinleyiciyle buluştu.

6 İngilizce, 1 enstrümantal ve 1 Türkçe şarkının yer aldığı albüm orjinal kayıtlar muhafaza edilerek yeniden yayınlandı.

Dijital ortamla kalmayıp, CD ve plak formatında çıkan albümde yer alan tek Türkçe şarkı ‘Muhtacım SanaKerim Çaplı‘nın ülkemizde ölümüne dek aynı sahneyi paylaştığı müzisyen arkadaşları tarafından yeniden çalındı ve Kerim Çaplı‘nın oğlu Ahmet Çaplı‘yla yaptığı bir düete dönüştü.

krmçp 1 - Kerim Çaplı'nın "Kayıp" Kayıtları Gün Yüzüne Çıktı!

Albümün 2 Türkçe parçasından biri olan “Muhtacım Sana“, sadece orijinal kaydıyla değil, aynı zamanda bir +single yorumuyla da yer aldı.

Kerim Çaplı‘nın ölümüne dek aynı sahneyi paylaştığı arkadaşları İskender Paydaş, Gür AkadAkın EldesZafer Şanlı ve Taner Öngür‘ün yeniden çaldığı parçanın bu single versiyonunu İskender Paydaş düzenledi. Albümün ve single’ın mix ve mastering’ini başarılı prodüktör Alen Konakoğlu yaptı.

2004 yılında aramızdan ayrılan Kerim Çaplı, The Monkeys ve Jimmy Hendrix başta olmak üzere birçok grup ve müzisyenle çalışmış, sayısız şarkıya imza atmıştı.

Müzisyenin Erekli Stüdyosu‘nda kaydettiği 8 şarkılık demonun varlığı uzun süredir biliniyordu.

2017 yılı Nisan ayında Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı‘yı anlatan ‘Blue‘ belgesel filmi vizyona girmişti.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: