Kenan Vural Kafile’yi Yeniden Yorumladı!

Türk rock müziğinin önemli temsilcilerinen Kenan Vural, solo çalışmalarının yer aldığı “Ya Herro” albümünü Ağustos ayında dinleyicisi ile buluşturmuştu. İlk kurduğu grup Serüven ve sonrasında Yüksek Sadakat ile kaydettiği albümler ve teklilerden sonra solo projesinde de başarı elde eden Vural, albümün devamı için stüdyo çalışmalarına hız kesmeden başladı.

Albüm içerisinde söz ve müziği Kutlu Özmakinacı’ya ait olan Yüksek Sadakat’in hit şarkılarından “Kafile” nin yeniden yorumunun yanı sıra Kenan Vural’ın söz ve müziğini yazdığı “Baba”, “Doyamadım” ve “Çağla Çiçekleri” şarkıları da bulunuyor. “Baba” ve “Çağla Çiçekleri”nin aranjesinde Akın Eldes, “Doyamadım” ve “Kafile”nin aranjelerinde ise Kenan Vural’ın imzası var. Babasına ithafen yazdığı ve video klibinde çocukluğundan görüntüleri de kullanan Vural, “Doyamadım”da ise bir ayrılık hikayesini konu etti.

İmre Haydaroğlu yönetmenliğine kliplendirdiği “Doyamadım” ve “Baba”dan sonra Vural, “Kafile”ye de klip çekileceğinin müjdesini verdi.

 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: