Kenan Çelikarslan’dan Müzik Yasaklarına Şarkı: “Siyah ve Beyaz”

Kenan Çelikarslan yeni şarkısı “Siyah ve Beyaz”ı On Air Music markasıyla yayımladı.

Müzisyenlerin son dönemde özellikle pandemi sonrası yaşadıkları zorlukları kaleme alarak besteleyen müzisyen şarkısı hakkında şu açıklamayı yapıyor:
“Pandeminin esiri olmuş müzisyenlerimizin bazılarının enstrümanlarını satmış olduğu, bazılarınınsa belki de son bir kez enstrümanlarına dokunup gecesinde intihar ettiği, hayatından vazgeçtiği o dönemde, müziğin kısılmasının gündeme alındığı o gecelerin bir isyanı olarak yazdığım bir şarkıdır; ‘Siyah ve Beyaz’.

‘Müziğe son ses ver ve aç gözünü, duy! Bu son sözümüz değilken…’ sözleri Türkiye’de sanatın renksizliği ve renklerin teker teker yok edilmek istendiği üzerine. Ve bunun tepkisini vazgeçmeksizin bizler ortaya koymalıyız.”

Söz ve müziği sanatçıya ait olan şarkının gitarlarında kendisi dışında Cüneyt Aykuteli, bas gitarda Özgür Bakkaloğlu, davulda ise Bakihan Aydınyılmaz yer almış.

Kenan Çelikarslan’ın YouTube kanalında yer alan klibin çekimi Nazmi Gülnar imzasıyla New Brats Productions tarafından gerçekleştirilmiş.

Hayata dair tüm renklerimizi elimizden alan sistemin eleştirisi şarkılarından olan “Siyah ve Beyaz”ı dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: