Keçi K.’den Yeni Şarkı: “Korku Yok İçimde”

Antalya’da kurulup çalışmalarını İstanbul’da devam eden hard rock/punk rock grubu Keçi K., ‘Fizana Mektuplar’ isimli kısaçalar albümü 2017’de, ‘Sinema’ isimli uzunçalar albümü ise 2020’de yayımladı.

Grup halen yayınlar ve konserlerine İstanbul’da devam ediyor. Aralık ayındaki hücum kayıt session’ından ilk parça olan ‘Şiddet Tekeli’ni Mart ayında yayınlayan grup, diğer parça olan ‘Korku Yok İçimde‘yi ise video klibiyle beraber yayınladı.


Grup önceki yıllara oranla tarzını sertleştireceğinin sinyalini Şiddet Tekeli ile vermişti. Korku Yok İçimde ise bunun devamı niteliğinde. ‘Erkeklik ne demek, umrumda değil.’ diye bağıran video klipte agresif ve absürt ögeler ön plana çıkıyor. Klip, bireyin korku duvarını aşarak karakterini dönüştürerek tamamıyla yeni bir kabuğa bürünmesini anlatıyor. Bu sebeple bir bilinç akışı ve iç hesaplaşma söz konusu. İnsan zihnindeki görüntüleri andıran müzik klibinde, bahsedilen karakterin bir eşiği aşarak tamamen yeni bir yola çıkması ele alınıyor. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: