Karayazı’dan Yeni Tekli: “Erken Defin”

Türk ağır metal müziğinde 20 yılı aşkın süredir var olan İstanbullu Karayazı grubu, 2. albümlerinden ilk tekli olan ‘Erken Defin’i yayınladı.

İlk albümleri ‘Kül Elenmiş Yollar’ı 2006 yılında yayınlayan Karayazı, uzun bir aradan sonra 2. albümleri ‘Sırra Kadem’ ile metal dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Vokal ve gitarda Mehmet Alan’ın önderliğindeki grup, bir yılı aşkın bir süredir hazırlandıkları 2. albümlerini Ocak 2024’te yayınlamayı planlıyor. 10 şarkılık albümde çeşitli toplumsal travmalara değinecek olan Karayazı, kendilerine has bir tarzda thrash ve klasik heavy metal örgüleriyle besledikleri müzikal yapılarıyla, çarpıcı konuları etkileyici bir anlatımla dinleyicinin beğenisine sunacak. Albümde yer alacak olan şarkılardan ‘Erken Defin’ de bitmek tükenmek bilmeyen savaşlar ve bu travmanın acılarıyla en derinden etkilenen çocuklardan bahsediliyor. 

Hakan Akkaya’nın prodüktörlüğünde Proje 999 etiketiyle yayımlanan şarkı, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: