Kaptan Teneke Yeni Albümünü Yayınladı: Bit Kaptanı

2018 yılı Haziran ayında Kadıköy’de, yazar Çağan Dikenelli tarafından kurulmuş bir Protest Rock grubu olan Kaptan Teneke, “Bit Kaptanı” adını verdiği ilk albümünü yayınladı.

10 şarkıdan oluşan albümde şarkıların sözleri Çağan Dikenelli, müzikleri Çağan Dikenelli ve Sertan Apbalı imzası taşıyor.

Albümün kayıt, mix ve mastering işlemleri ise Ömer Karaahmetoğlu‘na ait.

“Kaptan Teneke için önemli bir gün. On şarkılık ilk albümümüzün doğumuna tanık olduk bugün:
Bit Kapanı
Azıcık içtenlik ve bir tutam utanma duygusundan üretilmiş bir tahta, alaycılıktan bir kasnak, tam ortasında da adalet ve isyanla iyice yağlanmış bir bezden ibaret.  İşte bu, kendini dev aynasında gören bitleri tuzağa düşürmek için müthiş bir kapan.

Müziğimize ilham veren  tüm Rock ustalarına, onurlu müzik emekçilerine selam olsun. Bize tatlı bir söz söyleyen, iki çift yorum yazan, yan gözle ürkekçe süzen, hımm, eden, gevrek gevrek ya da müstehzi gülüşler atan tüm destekçilerimize şimdiden teşekkürlerimizi sunuyor, umutla beklenen gelecek güzel günlerde kendilerini konserlerimize pogo, kafa sallama, böğürme gibi aktivitelere bekliyoruz.

Yaşasın halkların sıkı bir şarkıyla birlikte umarsız, çıkarsız ve art niyetsiz kafa sallama özgürlüğü!
KAPTAN TENEKE”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: