Kandur’dan İlk Türkçe Sözlü Tekli: Rumi

5 senedir San Francisco‘da yaşayan Kandur, uzun zamandan sonra geri dönüşünü yaşadığı ve doğduğu toprakların farklı kültürlerini birbirine harmanladığı yeni teklisi Rumi ile kutluyor.

2017’de çıkardığı tamamı İngilizce sözlü olan Fantasy adlı EP‘sinin ardından gelen Rumi, aynı zamanda Kandur‘un ilk Türkçe sözlü çalışması olma özelliğini taşıyor.

Yeni teklisi Rumi‘yi “San Francisco’da yaşadığım sürede etkilendiğim 60s revival soundunu, yine oradayken dünya müziğindeki önemini bir kez daha farkettiğim Türkçe Psychedelic ile birleştirirken İngilizce sözlü dinleyicimin de kulağını tırmalamayacak bir parça arayışımın ürünü” diye tanımlıyor Kandur.

Kayıtları Oakland Kaliforniya’daki The Atomic Garden Stüdyoları‘nda daha önce White Stripes, Iggy & The Stooges, Santana, Journey, Green Day gibi isimlerle çalışmış olan Jesse Nichols tarafından yapılan parçada Rumi‘nin Yedi Öğüdü, neo-psych esintiler taşıyan bir yorumla karşımıza çıkıyor.

Klibin ödüllü belgesel yapımcısı Apo W. Bazidi yönettiği Kandur‘un yeni teklisi Rumi, 14 Haziran‘dan itibaren tüm müzik platformlarında yerini aldı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: