Kana Kana’dan Yeni Akustik Yorumuyla: Düğüm

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, bu senenin başında Ölüler Hariç adlı albümü yayınlamıştı. Şimdi bu albümden “Düğüm” adlı şarkının akustik versiyonu geliyor. Geri vokallerde ve single kapağında Nilay Büyükçam‘ın yer aldığı parçanın kayıt, aranjman, mix mastering, kapak fotoğrafı ve tasarımı ise Kana Kana‘ya ait.

Düğüm (Akustik), Tamar Records etiketiyle GRGDN Müzik iş birliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı! 

Kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müzik” icra ettiği cevabına ulaşan Kana Kana’nın arkasındaki kimlik, Övünç Dan, 2005’te katıldığı ve “Silahlı ve Tehlikeli” isimli parçasıyla dereceye girdiği Nokia Supersound yarışması ile müzik hayatına başladı. Ardından kurduğu “Kaçak” isimli rock grubu ile çıkardığı “Silahlı ve Tehlikeli” albümüyle yolculuğuna devam eden Övünç Dan, halen sesi olduğu metal grubu “Gaddar” ile bizlere güçlü vokalini gösteriyor.

Övünç Dan, ortağı olduğu “Çikolata Müzik Fabrikası” isimli müzik firmasında reklam/film/dizi müziği üretmeye devam ederken, farklı sanatçı ve grupların projelerine prodüktörlük yapıyor. Kalan zamanlarında ise “The Rock Radio” bünyesinde, haftalık olarak hazırlayıp sunduğu “Katran” isimli radyo programı ile müzik üzerine yaptığı sohbetlerle karşımıza çıkıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: