Kalaha Yeni Albümünü Yayınladı: “Tutku”

Kalaha, Hilal Kaya ve Danimarkalı Big Band Aarhus Jazz Orchestra işbirliği ile ortaya çıkan bu albüm Kalaha’nın ilk uzun soluklu Türkçe albümü olma özelliğini taşıyor.
Albüm, müzikal anlamda Anadolu saykodelik rock ve 70’lerin kozmik funk ve disko esintilerini harmanlıyor.

9 şarkıdan oluşan albümde Kalaha, daha önceki albümlerinde yer alan Çok küstüm ve Laga luga’nın yeni düzenlemelerinin yanı sıra, bir Âşık Mahsuni Şerif eseri olan İnce ince düzenlemesini de albümlerinde barındırıyor. 2 tanesi enstrümental olmak üzere, albümde yer alan diğer 6 şarkı ise bu işbirliğinin eseri.

Albümündeki bütün şarkıların aranjeleri, Danimarka’da müzikteki ileri eğitim kurslarından sorumlu, müzik kültürünün tanıtımına katkıda bulunan bir konservatuar olan, aynı zamanda Danimarka Kültür Bakanlığı’na ve Danimarka Kraliyet Ailesi’nden Prens Frederik’e bağlı olan Det Jyske Musikkonservatorium öğrencilerine ait.

Albümü ilginç kılan bir başka konu ise artık Kalaha’nın beşinci üyesi olarak bilinen Hilal Kaya’nın bu dev kadrodaki tek Türkiye kökenli müzisyen olması.

Bütün orkestranın Danimarka’da bir şehir olan Vejen’da bir pansiyon/stüdyo olan Lundgaard Stüdyo’larında 3 gün konaklayıp stüdyodan direk kayda geçerek yaptığı bu albüme, Danimarka’nın en ünlü orkestra şeflerinden Jens Christian Chappe Jensen önderlik ediyor.

Hali hazırda dijital platformlarda yayınlanmış olan Evliya, Deva ve Disko yolu teklilerinin yanı sıra albüm; dijital, plak ve CD formatında şimdiden Bandcamp’tan satın alınabiliyor.

Albüm, İstanbul’da da bazı plak dükkanlarında da yerini alacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: