Kabare Tadında Blues, Rock’n Roll ve Funk Şarkılar!

 

“Ayaküstü Sohbetler” adından da anlaşılacağı gibi günlük yaşam içerisinde yapılan kısa sohbetlerin müzikal bir albüm halidir. Sahte Rakı, Sunburst Blues Rock Band ve Tarık Değirmenci Blues Band ekipleri ile konserlere devam eden ve albümler çıkaran Dinçer Tuğmaner’in bu altı şarkılık çalışması, kendisinin ilk stüdyo albümü olma özelliğini taşıyor. Albüm, yerine göre ciddi ama genel olarak mizahi öğeler içeren kabare tadında Blues, Rock’n Roll ve Funk şarkılarından oluşuyor.

Kadıköy Sunburst Stüdyolarının katkılarıyla yayımlanan “Ayaküstü Sohbetler”de aşk, sevgi gibi popüler başlıkların dışında kalan konulardan oluşan 6 parça yer alıyor. Maddiyatın hayatımıza nasıl yansıdığını ve yaptırımlarını, isyankar ve dürüst bir dil ile anlatan “Fornikasyon” şarkısının söz yazımında ve vokal kayıtlarında  Göksenin Tuncalı rol aldı. Varlıklı ama vizyonsuz olmanın verdiği sonuçları az buçuk siniri bozuk ve mizahi bir dil ile eleştiren “Bıyık” Ozan Yuvarlak tarafından seslendirildi. Tuğmaner’in yaşadığı semtte duyduğu bir mafya babası hakkındaki komik hikayenin konu edildiği “Leş”; çoğumuzun kendi hayatındaki yerini sorguladığı “Bu Nasıl Film”;  eski bir dostluğun bozulmasını konu alan “Serbestsin” şarkıları ise Korhan Kodaman tarafından seslendirildi. Albümün kapanışı ise bu kadar kötü bir yaşama rağmen umutlu olmanın melankolik yanını anlatan “Belki” adlı enstrümantal parça ile yapıldı. Akustik gitarda Ozan Yuvarlak eşlik etti.

Söz yazımı sürecinde deneyimli vokalist, müzisyen ve söz yazarı olan Göksenin Tuncalı ve Korhan Kodaman’dan yardım alan Dinçer Tuğmaner; ritim gitar, bass gitar ve mızıkaları kendisi icra etti. Mix, mastering ve kayıt çalışmalarında Sunburst grubunun solisti ve gitaristi ve aynı zamanda Sunburst kayıt ve prova stüdyosunun sahibi Ozan Yuvarlak ve ses tasarımcısı, trombonist dostu ve grup arkadaşı Atakan Fatih Taş ile çalıştı. Davulda Soner Doğanca (Göksenin, Acil Servis, Batu Mutlugil), solo gitar ve slide gitarlarda ise Gökhan Büyükkara (Aslı, 4×4, Athena, Bulutsuzluk Özlemi) albüme eşlik etti. Ayrıca albüm kapağı için fotoğraf çekimlerinde Hasan Kılıç’a ve albümün üçüncü parçası “Bu Nasıl Film”de introda sesini duyduğumuz Berat Emre Nebioğlu da albüm sürecine destek veren diğer isimler.

Dinçer Tuğmaner; bu ilk albümünü oluşturan şarkıların içerisine diyaloglar ekleyerek bir kabare müzikali tadı yakalamaya çalışırken, dinleyicilerin bestelere odaklanması için  çalmakta deneyimli olduğu tüm enstrümanları minimal olarak kullanmayı seçti. Kısa öz ve hayata dair bu 6 şarkıdan oluşan “Ayaküstü Sohbetler” albümünü beğeninize sunuyoruz.

Albümde yer alan müzisyenler
Korhan Kodaman – Vokal

Göksenin Tuncalı – Vokal
Ozan Yuvarlak – Vokal, Akustik Gitar
Gökhan Büyükkara – Solo Gitarlar, Slide Gitar
Soner Doğanca – Davul
Dinçer Tuğmaner – Bass Gitar, Ritim Gitar, Mızıka, Geri Vokal

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: