İstanbul’un Köklü Üç Metal Grubu İlk Kez Aynı Sahnede!

Birlikte Güzel“, Rock Off Event Series”in ilk yerli konseri İstanbul’un 3 köklü grubu’nu aynı sahnede buluşturuyor.

Çalışmalarını 10 yılı aşkın süredir Ankara’da sürdüren Diken aslında İstanbul çıkışlı bir grup. 25 yıllık geçmişi olan grubun ilk albümü “Hedef Büyük” 1998 yılında yayınlanmıştı. “Hedef Büyük”, Türkiye’de Pentagram’ın “Anatolia” albümünden sonraki en çok satan heavy metal albümü. Grubun vokalisti Taylan Ayık bu ülkenin en iyi heavy metal vokalistlerinden biri olarak tanınmakta. Grubun 5. ve son albümü “Hadeyan” geçtiğimiz sene piyasaya çıkmış ve büyük beğeni toplamıştı.

İstanbullu thrash metal grubu False in Truth’un ilk çalışmaları 1994 yılına kadar uzanıyor. Grup 25 yıllık kariyerinde iki albüme imza attı. Grubun son yayınladığı “Back to War” albümünün etkisi hala devam etmekte. Grup bu albümden son klibini bu yıl içinde “Thrashasaur” şarkısına çekti.

Soul Sacrifice, Türk metal piyasasının önde gelen müzisyenlerinden oluşmakta. Grubun vokalisti ve bas gitaristi olan Özgür Özkan daha önce Murder King ve Ascraeus gruplarında yer aldı. Son birkaç yıldır ise Hayko Cepkin’in gitaristliğini yapıyor. Grubun bateristi Onur Akça daha önce Özlem Tekin’le çaldı, şimdiyse Objektif ve Murder King için baget sallıyor. Gitarist Feyzi Ocak ise Moribund Oblivion ve What Is Tec gruplarında yer almakta.

Diken, False in Truth, Soul Sacrifice konseri 3 Kasım Pazar akşamı IF Performance Hall Beşiktaş’ta.

72270002 2548234588598781 3897710905911148544 n - İstanbul’un Köklü Üç Metal Grubu İlk Kez Aynı Sahnede!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: