İsmail Karayün’ün İlk Albümünden İlk Klip: Öğretir Böyledir Dünya

Geçtiğimiz ay “İnsan İnsanın Kılıcı” adlı ilk albümünü yayınlayan İsmail Karayün, bu albümden ilk klibini “Öğretir Böyledir Dünya” şarkısına çekti.

Türkiye’nin bir çok şehrinden 26 isim bir araya geldi ve şarkının klibi böyle doğdu.

Karayün ve annesi Nejla Taşçıoğlu, albümün müzik yönetmeni Selim Aydın, sanat yönetmeni Kadri Karahan, müzisyen Minas Ceylin, Aylin Karahan, Gökay Şal, Kent Şarkıları grubundan tanıdığımız müzisyen ve yönetmen Erkan Güneş, Ozan Güneş, Bahar Gülşe, Toprak Gülşe, Zeynep Akpınar, Naime Akpınar, albümün kayıtlarında da yer alan müzisyen Gonca Varol, Esin Demoğlu, Eliz Demoğlu, Kamuran Ekmekçi, Ali Şevki Akay, Bilge Bilgehan, Ebru Pulat, Mustafa Terzioğlu, Burcu Terzioğlu, Dilan Adiyan, Cansu Mishal, Sevcan Çerkez, Berşan Kayıkçı ve müzisyen Tunç Öndemir şarkıyı kendi ortamlarında baştan sona kayıtladı ve yine Erkan Güneş bu görüntüleri kurguladı ve klip bu şekilde ortaya çıktı.

Karayün klibi şu sözlerle anlattı: “Yaşanan her şeyin bir sebebi muhakkak var. İnsan yaşadığı şeyin sebebini fark ettiğinde belki de öğrendiği bir şeyin daha yanına çizik atıp yeni anlara doğru yol alıyor. Öğrenmek doğumdan ölüme kadar devam eden, bazen zorlayan, bazen de su gibi akan ve hatta hiç fark etmediğimiz bir şekilde mayamızı şekillendiren bir su. Kısacası öğretiyor her şey. Böyledir zaten; hep öğretir dünya…”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: