İsmail Karayün’ün İlk Albümünden Beşinci Klip: Gece Alevlenir Sevdalar

İlk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı” ile dinleyiciyle buluşan İsmail Karayün, bu albümden yeni şarkısını “Gece Alevlenir Sevdalar” şarkısına çekti.

Söz ve müziği İsmail Karayün’ün kendisine, düzenlemesi ise Gürkan Çakıcı’ya ait. Şarkının klibi sanatçının yaşadığı Antalya’da çekilmiş olup, klibin yönetmenliği ve kurgusu Can Koca imzası taşıyor.

Karayün klibi şu sözlerle anlattı:

İnsan ilk kez şarkı yazmaya başladığında içinde yol alan duygularına akacak bir deniz arar gibi oluyor. Ne yöne gitse olur gibi, ama her seferinde daha çok akmalı niyetiyle kendi denizini arıyor. Sonrasında kalem dile geliyor ve kalpten kağıda akan her şey bu şekilde şarkılara dönüşüyor. Gece Alevlenir Sevdalar benim ilk göz ağrım; ilk yazdığım şarkım. Klip sırası olarak beşinci klibimiz olsa da yeri hep çok ayrı ve özel benim için. Onun için en sona saklamak, gecenin karanlığına armağan etmek ve bir ev samimiyetinde sizlere sunmak istedim. Kısaca şarkılarımı yazdığım yerde, en olduğum halimle sizlerle başbaşa bırakmak istedim Gece Alevlenir Sevdalar’ı. Şarkının klarnet kayıtlarından sonra genç yaşta aramızdan ayrılan ve hepimizi derin üzüntüye boğan sevgili müzisyen Serkan Kandemir’e armağan olsun bu şarkı. Bir yerlerden hala dinliyorsa hep onun nefesinin sesiyle var olacak ve dinlenecek. Kalbinizde yer edinmesi dileğimle.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: