Irmak Ecem’in İlk Teklisi “I” Yayında!

Sanatçı, “I“da, geçmişini, bireyin dayatılan kimlikler içinde aradığı özünü, karanlık duygulardan kaçmadan, gerçeklikle kurmaya çalıştığı bağı anlatıyor. 

I“, Irmak Ecem’in kendini arayış ve ifade etme yolculuğunun ilk durağı. Irmak Ecem, bu yolculuğun en heyecan verici tarafını; “Hiç bitmeyen bir değişim  ve dönüşüm halindeyken, kendim olarak var olabileceğimi hissettirmesi ‘’ olarak ifade ediyor. Sanatçı, “I” da, isyankar ama olgun bir karakterle tanışacaksınız diyor.

I” harfinin şarkıya adını vermesinin sebebi ise, chorus kısmında takip ettiğimiz kafiyenin  taşıyıcısı olması.

Şarkı, elektronik altyapısı ve belirgin bass yürüyüşü ile bizi dansa çağırırken, chorus bölümündeki dinamik kick ve karanlık brass hattı bizi sanki Berlin underground kulüplerine götürüyor. Endüstriyel vurgulara sahip altyapının tersine, organik ve sıcak vokal anlayışı, şarkının melodik yapısını taşıyan unsur haline geliyor. Sözü ve müziği Irmak Ecem’e ait olan “I”nın prodüktörlüğü Mete Birgören’e, mix mastering’ı ise Memet İncili’ye ait. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: