İlker Harmankaya’dan Tek Kişilik Proje: “Seyyahname”

İlker Harmankaya Seyyahname‘nin “Kayboldum Ben” adlı ikinci teklisini yayınladı. 

Kayboldum Ben”, kendini bulma ve içsel keşif temasını işleyerek dinleyicilerini etkileyici bir yolculuğa davet ediyor. Sözlerinde, yaşamın karmaşıklıklarıyla mücadele, geçmişle yüzleşme ve kişisel kimliğin arayışı gibi evrensel temaları işleyen şarkı, Seyyahname’nin derin düşünce ve duygu dünyasını dinleyicilerle buluşturuyor. Modern zamanın getirdiği zorluklarla başa çıkma çabalarını yansıtan bu etkileyici eser, dinleyicilere kendi iç dünyalarına dalmaları için güçlü bir davet sunuyor, unutulmaz melodi ve etkileyici sözleriyle müzikseverlere unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

 “Kayboldum Ben” aranjesi tamamlandıktan sonra 24 Kasım 2023 tarihinde vokal kayıtları yapılmıştır. Şarkının video klibi ise insanın kendi ütopya ve distopyasını resmetmesi için yapay zekâ araçları kullanılarak yapılmıştır.

Söz-Müzik ve Düzenleme : İlker Harmankaya

Kayıt: İlkeronic Production (İ.H.’nın ev stüdyosu)

Gitar soloları: Aytuğ Şeker

Mix, mastering, Vokal Kaydı: Kerem İnci

Vokal Kayıt: Stüdyo Frekans, İzmir

Video Klip: İlker Harmankaya

1984 yılında TRT’de izlediği Erkin Koray’ın, tek başına gitar keyboard ve elektro bağlama ile müzik yapması, “müzik” kavramına ilgisini çekmiştir.

Afyon’un Sandıklı ilçesinde 1988 yılında çekme bir kaset içerisinde dinlediği “Master of Puppets” albümü ile metal ve rock müzikle tanışmıştır. Özel sektörde kurumsal bir firmada beyaz yaka olarak iş hayatını devam ettirirken bir yandan dinleyici olmayı, bir yandan da evde kendi başına beste yapmaya devam etmiştir.

İçindeki müzik tutkusunu hayata geçirmeye karar verdikten sonra Seyyahname ismi ile 29 Ekim 2023 tarihinde ilk şarkısı “Ruhum Bir Melodi” dijital platformlarda yayınlanmıştır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: