Hipersona Yeni Teklisini Yayınladı: Nerde Kaldı Vicdan

Ankaralı rock grubu Hipersona, “Nerde Kaldı Vicdan” adını taşıyan yeni teklisini Arpej Yapım etiketi ile dinleyicilere sundu.

Hipersona, 2019 Nisan ayında “Uyan Artık” isimli ilk EP’sinin ardından yeni şarkılarının kayıtları için 2019 yaz aylarında tekrar stüdyoya girdi.

İlk çalışmaları ile iyi bir çıkış yakalayan grup, 3 yeni şarkı kaydetti. Şarkıların kayıtları Arpej Yapım Stüdyolarında Burak Yıldırım prodüktörlüğünde;  mix ve masterengi ise ünlü prodüktör ve davulcu Alen Konakoğlu tarafından Amerika’da yapıldı.

Bu 3 şarkı arasından dinleyici ile ilk paylaşılan tekli “Nerde Kaldı Vicdan” yüksek enerjisi ve melodik yapısı ile öne çıkıyor. Söz müziği Bengisu Ünalan‘a ait olan şarkının düzenlemesini Bilgesu ve Bengisu Ünalan birlikte yaptı.

Şarkıya çekilen klibin yönetmenliğini uluslararası kısa film ödüllü yönetmen ve müzisyen Gurur Bozkurt üstlendi. Teklinin kapak görseli ise illüstrasyon çalışması olarak Elit Beyza Baş tarafından tasarlandı.

Hipersona’nın temelleri 2018 yılının nisan ayında Ankara’da atıldı. Dört grubunun 2018 yılının başlarında dağılmasından sonra,  pes etmeden müziğe devam etmek isteyen ikiz kardeşler Bilgesu Ünalan ve Bengisu Ünalan’ın yeni grup kurma fikirleriyle o zamanki  ismiyle Persona kuruldu. Grup ellerinde olmayan hukuki sebeplerden dolayı isim değişikliğine gitti ve yollarına Hipersona olarak devam etme kararı aldı. Sonrasında davula Burak Cengiz geçti ve grup, bu kadrosu ile Arpej Yapım etiketi altında “Uyan Artık” isimli ilk EP’si ile iyi bir çıkış yaptı.  Devamında, 2019 yaz aylarında yeni şarkılarının kayıtları için Hipersona tekrar stüdyoya girdi. Kayıtların tamamlanmasının ardından davulcu Burak, çeşitli sebeplerden dolayı gruptan ayrıldı ve sonrasında davulun başına Berke Çetiner geçti. Böylece grup son halini almış oldu.

Hipersona, bu süreç  içerisinde bir çok üniversite şenliklerinde ve çeşitli festivallerde sahne aldı ve yüksek enerjili performansları ile dikkat çekti. Konser programlarına devam eden grup, beste çalışmalarına önem verip, üretmeye devam etmektedir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: