Hipersona İlk Albümünü Yayınladı: Uyan Artık

Ankara’lı rock grubu Hipersona, “Uyan Artık” adını taşıyan ilk albümünü dinleyicilere sundu.

Hipersona, ilk albüm kayıtlarını 2018 Temmuz ayında tamamladı. Burak Yıldırım prodüktörlüğünde yayınlanan albümün mix ve masterengi ise ünlü prodüktör Alen Konakoğlu tarafından Amerika’da yapıldı.

Albümde dört şarkı bulunuyor.

Üç farklı müzik zevki ve kimliğe sahip grup üyeleri, bu farklı zevkleri ortak bir nokta da sentezleyerek kimliklerini ortaya koyuyorlar.

Albüme ait ilk çekilen klip, albümün çıkış şarkısı olan Geri Dön’e çekildi. Yönetmen koltuğunda Anıl Can Öztürk yer aldı. Albümün fotoğraf çekimleri Kaan Koçakoğlu, kapak tasarımı ise Bilge Beril Kapusuz tarafından yapıldı.

Hipersona’nın temelleri 2018 yılının nisan ayında Ankara’da atıldı. Dört grubunun 2018 yılının başlarında dağılmasından sonra,  pes etmeden müziğe devam etmek isteyen ikiz kardeşler Bilgesu Ünalan ve Bengisu Ünalan’ın yeni grup kurma fikirleriyle o zamanki  ismiyle Persona kurulmuş oldu. Sonrasında davula Burak Cengiz’in geçmesiyle grubun kadrosu son halini aldı.

Grup ellerinde olmayan hukuki sebeplerden dolayı isim değişikliğine gitti ve yollarına Hipersona olarak devam etme kararı aldı.

Hipersona, bu süreç  içerisinde bir çok üniversite şenliklerinde ve çeşitli festivallerde sahne aldı. Konser programlarına devam eden Hipersona, beste çalışmalarına önem verip, üretmeye devam etmektedir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: