Her Şeyin Başlangıcına Kısa Bir Yolculuk: Onur Hunuma’dan Yeni Single ‘The Origin’

Senfonik ve epik metal türünde çalışmalarıyla bilinen genç müzisyen Onur Hunuma, “The Origin” isimli yeni Epic Sci-Fi Metal türündeki enstrümantal single’ını yayınladı.

Önceki parçalarında uzay, zamanda yolculuk gibi kavramları işleyen genç müzisyen, bu single’ında dünyaca ünlü gökbilimci ve astrobiyolog Carl Sagan’ın Pale Blue Dot (Soluk Mavi Nokta) isimli kitabından etkilendi. Şarkının başında ve sonunda Sagan’ın kendi sesinden konuşması dinlenebilir. Parçanın gitar solosuna Fin müzisyen Atte Leppänen eşlik ediyor. Hunuma, The Origin hakkında şunları söylüyor:

Bu parçada en büyük ilham kaynağım Carl Sagan’ın ”Pale Blue Dot: A Vision of the Human Future in Space” isimli kitabı. Buna ek olarak, bizlerin, yani insan ırkının ortaya çıkışı ile birlikte milyarlarca yıl boyunca sistematik bir düzen ile işleyen dünyanın insan ırkının egosu ve açgözlülüğü yüzünden uğradığı zararları işlemeye çalıştım. Zaten parçanın orta bölümünde kendini hissettiren ‘karanlık’ ambiyans da bunu anlatıyor.

Şarkının dinlenebileceği ve satın alınabileceği bazı platformlar şu şekilde:

iTunes: https://apple.co/2OC1nq5
Spotify: https://spoti.fi/2ydOFU9
Deezer: https://bit.ly/2zRMjMH
Tidal: https://bit.ly/2Nq25BY

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: