hepAynı’dan Yeni Tekli: “Boş Ver, Dans Et”

“hepAynı”nın yeni teklisi “Boş Ver, Dans Et” Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle tüm dijital müzik servislerinde yayınlandı. 

Boş Ver, Dans Et’e Dair:

“En azından birkaç yıldır hepimizin canı çok sıkkın. Hepimiz hayatı uzun süredir birtakım sözde tarihi eşiklerin ötesine erteleyerek yaşamaya alıştık ve bu eşikleri sağ salim aşmadan kimsenin özgün bir söz söylemeye dair bir motivasyonu yok gibi görünüyordu. En azından birkaç ay önceden bugünlere bakıldığında tablo buydu. Fakat hepimiz zor yoldan tecrübe ettik ki hayat hiçbir bireysel ya da toplumsal ‘seçimin’, hiçbir ‘baharın’ veya hiçbir havadisin ardına ötelenebilir bir şey değil. Arzu edilen günleri yaşamak için Moğollar’ın tabiriyle ‘Bi’şey Yapmak’ gerekiyor. Bizler ise uzun süredir anın hazzına, müziğin ritmine kendimizi kaptırıp hayallerimizi öteleyen bir güruh haline geldik. Bu noktada ‘Madem öyle, suratlara çarpılması gereken sözleri yüksek tempolu modern bir soundun içine yerleştirelim biz de.’ dedik ve ‘Boş Ver, Dans Et’ ortaya çıktı.”

Söz/Müzik: Deniz Güngör, Düzenleme: hepAynı, Kayıt/Mix/Mastering: Ayhan Aydın(Mirage Stüdyoları/Ankara)

Video: Fırat Yükseldi & Yusuf Göksun Dikeç, Kurgu: Yusuf Göksun Dikeç, Kapak: Yusuf Göksun Dikeç, Yapım: Dokuz Sekiz Müzik

hepAynı: “2017 sonundan beri müzik yapan Ankaralı dört arkadaştan oluşan hepAynı, geçen süre içinde birçok konser, etkinlik ve şenlikte sahne almış, birçok çalışmasını dinleyicilerin zevkine sunmuştur. Grup, 2021 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlemiş olduğu 22. Battle of the Bands yarışmasını birincilikle bitirmiştir. Temelde bir rock grubu olsa da, şu sıralar modern sesleri de müziğinin içine katarak yeni bir arayışa giren hepAynı, profesyonel muzik kariyerine Dokuz Sekiz Müzik çatısı altında devam etmektedir.”

 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sis Yeni Albümünü Yayınladı: “Nef’es”

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından Sis yeni çalışması “Nef’es” ile dinleyicisinin karşısına çıktı. 15 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: