hepAynı’dan “Bir Sis Var”

2018’den beri aktif şekilde üretim yapan ve ürettiklerini sahneye taşıyan Ankaralı rock grubu hepAynı 5 şarkıdan oluşan EP çalışmaları “Bir Sis Var“ı DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınladı.
Bir Sis Var’a Dair:
“17-18 yaşlarından beri yarı-profesyonel faaliyet gösteren bir grubuz. Aradan geçen yaklaşık beş yılda karşımıza çıkan birçok beşeri engel oldu(bu coğrafyada fikri ve sanatsal üretim yapan birçok insan gibi). Pandemiyle birlikte bu engellere bir de doğal bir faktör eklendi. Bu umutsuzluğa teşne ruh halinde, pandemiyi de içine alan son birkaç yıldır bizim ve müzik severlerin yaşamış olabileceği mutsuzluk ve yorgunluk haline, mutlu olmak ve nefes almak istedikçe yollara türlü sebeplerle taş koyan ve kibriyle insanların karşısına dikilip parmak sallayanlara dair birçok izi bu albümde bulacaksınız. Böyle bir albüm yaptığınızda hüznün dibini ve öfkenin doruğunu birlikte vermeniz gerektiği için rock müzik sizin mecburi diliniz oluyor.”
Söz/Müzik: Deniz Güngör
Düzenleme: hepAynı (Barışcan Şimşek, Deniz Güngör, Umutcan Yalçın, Yusuf Göksun)
Kayıt/Mix/Mastering: Ayhan Aydın, Uğur Karaman
Video: Fırat Yükseldi & Eyyüp Aydeniz
Kurgu: Eyyüp Aydeniz
Albüm Kapağı: Yusuf Göksun
Biyografi:
hepAynı , 2017’de dört mevcut üyeden üçünün inisiyatifiyle kurulmuş ve 2018’de son halini almış Ankara çıkışlı bir müzik grubudur. Şarkılarında sıklıkla orta sınıf kentli insanın zihinsel hepAynı bunalımlarına, toplumsal konseptlerin bireydeki duygusal yansımalarına, toplumsal içeriklere ve bireysel konulara yer verir. hepAynı, müzikal olarak Amerikan gitar müziğini esas alır. Bunun haricinde hard-rock, alternative metal, britpop, grunge, progressive rock ve stoner rock’tan; funk, ambient ve synthpop gibi tarzlara kadar uzanabilecek geniş bir skaladaki eserlerden beslenen bir gruptur. Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği 22. Battle of the Bands yarışmasını birincilikle tamamlamış olup, profesyonel müzik kariyerine Dokuz Sekiz Müzik çatısı altında devam etmektedir.
Kadro:
Barışcan Şimşek(Davul)
Deniz Güngör(Gitar/Vokal)
Umutcan Yalçın(Gitar/Vokal)
Yusuf Göksun Dikeç(Gitar/Geri Vokal)

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: