Hazar Aytan’dan Yeni Tekli: Yok Mecalim

Hazar Aytan, ilk çocukluk yıllarında piyano eğitimi alarak başladığı,  lisedeyse davul calarak devam ettirdiği müzik hayatını, 2008 yılında Bilgi Ünivesitesi  Müzik Bölümünü kazanarak akademik alana taşımıştır. Aynı yıllarda 110, Direc-t gibi  dönemin önemli rock gruplarına davulda, Sonra grubuna hem davulda hem söz  yazarı/ besteci olarak eşlik etmiş olan Hazar Aytan, yine aynı dönemde bir çok  konser ve kayıtta irili ufaklı bir çok sanatçıya eşlik etmiştir.  

2018 yılına kadar devam ettirdiği eşlikçi müzisyen ve söz yazarı/besteci  kimliğine vokal ve prodüktör kimliğini ekleyerek solo kariyerine adım atmıştır.  Günümüze kadar 6 şarkıdan olusan 1 EP ve biri İngilizce olmak üzere 14 tekli yayınlamıştır. Bu diskografi içinde özellikle “Kalan Her Güne” , “Kendi Kendime” ,  “Bi Sorun Var” ve “Manzara” gibi şarkılar iyi bir başarı yakalayabilmiştir. 

Söz yazımını ciddiye alarak, kendi hayatından hikayeleri konu alan  sözlerinin dünyasına uygun müzikal ve yazınsal bir atmosfer yaratmayı amaçlayan  sanatçı; anlatım biçimi, atmosfer, ve müzik açısından Mehmet Eroğlu , Ahmet  Erhan , Nick Cave , Virginia Woolf ,Noel Gallagher, Ben Howard, PJ Harvey,  Setereophonics gibi sanatçılardan etkilenmektedir. 

1 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan Yok Mecalim isimli yeni teklisinde  Hazar Aytan, söz, müzik, düzenleme, kayıt, mix-mastering, kapak tasarım, tanıtım  aşamalarının tamamını her zaman olduğu gibi kendisi üstlenmiştir. Artık kendi  karakterini çizen söz ve müzik üslubuyla beraber, nihilist ve karanlık bir anlatıma  sahip bu parçada Hazar Aytan, söz/hikaye yapısını odağına alan bir müzik/ kompozisyon/mix üçgeni çizmeyi hedeflemiştir. Bu teklinin kayıtlarında bas gitarda  Korel Memili ve elektrik gitarların bir kısmında Cihangir Aslan eşlik etmiş olup,  kapak fotoğrafı ise Didem Alak imzasını taşımaktadır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: