Hazar Aytan’dan Yeni Tekli: Venüs Tepesi

2008’den bu yana Direc-t, Candan Tezel (110) , Aseton, Barlas Erinç, Sonra gibi çeşitli grup ve sanatçılara davulda eşlik etmiş, 2018 Haziran ayında “Bi Sorun Var“ isimli ilk teklisini tüm majör dijital platformlarda yayınlamasıyla beraber solo kariyerine adım atmış bulunan Hazar Aytan, yeni şarkısı “Venüs Tepesi” ile karşımızda.

Geçtiğimiz 2 yıllık süreçte paylaştığı 15 parçaya göre farklı olarak tamamen evde kaydedilen “Venüs Tepesi“nde Hazar Aytan‘a, bas gitar’da Korel Memili ve Synth’lerin bir kısmında Cihangir Aslan eşlik etmiş olup, yine geri kalan tüm enstrümanların yanı sıra tüm söz/müzik/düzenleme/mix/mastering/tasarım aşamalarını kendisi tamamlamıştır.

Kendi hayatından gerçek hikayeleri; izlediği, okuduğu, gördüğü, hayal ettiği dünyaların çerçevesinden aktarmaya çalışarak, çoğu zaman kapalı bir üslupla üretim yapan sanatçı; bu parçada da anlam ve hissiyatı dinleyicinin hayal gücüne bırakmayı hedeflemiştir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: