Hazar Aytan’dan Yeni Tekli: Uyumam Lazım

2008’den bu yana Direc-t, Candan Tezel (110) , Aseton, Barlas Erinç, Sonra gibi çeşitli grup ve sanatçılara davulda eşlik etmiş, 2018 Haziran ayında “Bi Sorun Var“ isimli ilk teklisini tüm majör dijital platformlarda yayınlamasıyla beraber solo kariyerine adım atmış bulunan Hazar Aytan, yeni şarkısı “Uyumam Lazım” ile karşımızda.

Sanatçının ilk klibi, üçüncü teklisi olan “Çünkü Neden Olmasın?” isimli şarkısına , ikinci klibi ise ” Zevk Alır Gibi ” isimli şarkısına, Egemen Can Vural yönetmenliğinde çekilmiştir. 

Hazar Aytan’a single çalışmalarında Koner Memili, Korel Memili, Cihangir Aslan, Büşra Erçin, Ozan Doğan Ariz (Edis, Climb, Işın Karaca), Arda Algan (Pilli Bebek) , Mesut Uçar (Serdar Ateşer) , Mert Şenses gibi müzisyenler eşlik etmiş/etmektedir. 

Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu olan Hazar Aytan , bu projede ağırlıklı olarak Türkçe rock/post rock/soft rock/indie türlerinde çalışmalar yapmakta olup, single/albüm/klip çalışmalarını ara vermeden sürdürmektedir. Self-Producer/DIY Artist mantığıyla çalışan Hazar Aytan, tüm söz ve müzikleri yazmanın yanı sıra; tüm prodüksiyon, aranje, mix(ilk tekli hariç) , mastering (ilk 2 tekli hariç) ve görsel ve duyusal tasarımları da kendisi yapmaktadır. Ayrıca yine tüm ana vokal, vurmalı, perküsyon, tuşlu ve bazı telli çalgıların kayıt aşamalarında da enstrümanist ve performançı olarak yer almaktadır. 

Solo projesine Pak Bahadur ismiyle başlayıp, 2019’da kendi adıyla devam eden Hazar Aytan, Pak Bahadur döneminde çıkan teklileri aynı isim altında bir EP’de toplamıştır. 

27 Mart 2020 cuma günü yeni teklisi “Uyumam Lazım“da da sanatçıya geçtiğimiz 7 teklide olduğu gibi elektrik gitarda Ozan Doğan Ariz ve bas gitarda Korel Memili eşlik etmiş olup, davul, akustik gitarlar, tuşlu çalgılar ve vokal kayıtlarının yanı sıra düzenleme/miks/mastering süreçlerini de kendisi gerçekleştirmiştir. 

Albüm olarak tasarladığı bu sürecin son parçası “Uyumam Lazım“ı tekli olarak 27 Mart’ta yayınlayan Hazar Aytan, yine bu süreç dahilinde çıkardığı “Kalan Her Güne” ve “Kendi Kendime” isimli teklileriyle bağımsız müzik sahnesinde dinleyiciye ulaşma açısından yukarı yönlü bir ivme elde etmişti. 

Hazar Aytan’in şimdiye kadar yayınlanmış 6 parçadan oluşan 1 adet EP ve 9 adet teklisi bulunmaktadır. Sanatçının geçmiş ve gelecek çalışmalarını sosyal medya hesapları ve dijital streaming platformları üzerinden takip edebilirsiniz. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Bonomo’dan Yeni Şarkı ve Klip: Dağ

Alternatif rock müziğin sevilen ve üretken isimlerinden Can Bonomo, “Dağ” adlı yeni şarkısını klibiyle birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: