Hayko Cepkin’in Geçmişine Duygu Dolu Yolculuk: Dans Et

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Hayko Cepkin, verdiği konserlerin “sadece bir konser olmadığını” ispatladığı gibi, kliplerinin de “sadece bir klip olmadığını” kanıtlıyor.

Hayko Cepkin‘in yeni klibi “Dans Et“de ailesine ve çocuk yıllarından anılarının yanı sıra 70’li yılların İstanbul’undan nostaljik görüntüler yer alıyor.

İyi bir aile olabilmenin yükünü kendi penceresinden anlatan sevilen sanatçı, bir annenin ve bir babanın, evladına duyduğu sonsuz sevgisi, fedakarlığı ve karşılıklı minneti müziğin güçlü dili kullanılarak ifade ediliyor.

Hayko Cepkin, Rockistasyonu.com‘a verdiği röportaj’da da şarkının hikayesini şu şekilde belirtmişti:

“Dans Et” de hayatın içinde ağır bir drama sahnesi gibi gözükse de yine dik durmayı pes etmemeyi anlatıyor. Bu sebeple buradaki kilit söz “gördüğünüz mapus bedenim prangam sadece beynim” cümlesidir. Çünkü esas engel zihinde başlar, fikirde başlar, pes etme ile başlar. Bu sebep ile pes etmeyip gülmeyi ve dans etmeyi yeğleyen bir doğruluşu anlatmaya çalıştım. Tabi finalimiz “Kabul olur”a bağlanacak ki bu da zaten “Dans Et”in klibinin finali ile, birbiri ile anlam kazanacak. Yani iki parça birbirinin içinde.

Söz, müziği ve düzenlemesi Hayko Cepkin‘e ait, yönetmenliğini ise Mustafa Özen‘in üstlendiği klibi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: