Hayko Cepkin’den “Zamansız” İçin Yeni Türkü Yorumu: Destina

Rock müziğin sevilen isimlerinden Hayko Cepkin‘in, yine müzik dünyasının önemli ve sevilen gruplarından Yeni Türkü‘nün Mart ayında yayınlanacak olan ve 22 sanatçı tarafından yeniden yorumlanan şarkılarının yer aldığı “Yeni Türkü Zamansız” albümünden “Destina” yorumu dinleyiciyle buluştu.

Yeni Türkü‘den aşina olduğumuz sözleri Lale Müldür‘e, müziği Selim Şükrü Atakan‘a ait olan şarkının düzenlemesi de Hayko Cepkin tarafından yapıldı.

Tamamı 11 Mart’ta dinleyicisiyle buluşacak saygı albümü niteliğindeki “Yeni Türkü Zamansız” albümünde “Fırtına”, “Yeşilmişik”, “Karanfil”, “Yağmurun Elleri” ve “Olmasa Mektubun” gibi grubun sevilen şarkıları bulunuyor.

Yeni Türkü şarkılarına hayat veren tüm isimler; Athena, Melek Mosso, Kenan Doğulu, Gaye Su Akyol, Buray, Sena Şener, Cem Adrian, Emir Can İğrek, Hayko Cepkin, Ceylan Ertem, Can Gox, Sıla, Edis, Sura İskenderli, Ecem Erkek, Mabel Matiz, Bora Duran, Mehmet Erdem, Kalben, İkiye On Kala, Pamela ve Mert Fırat.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’dan Kavuşamayanların Şarkısı: “Kıyametim”

Sevenlerinin “Zor Zamanların Yoldaşı” olarak tanımladığı, romantik şarkıların mimarı Sera Savaş, önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: