Hayko Cepkin ve Umut Kuzey Arasında Soğuk Rüzgarlar!

Bilindiği üzere Hayko Cepkin‘in, geçtiğimiz yıl Eylül ayında gerçekleşen Zeytinli Rock Festivali‘nde 1000 metre yükseklikteki uçaktan özel olarak tasarlanmış paraşütüyle atlayarak dünyada bir ilke imza atmasına da hepimiz büyük bir gururla şahit olduk.

Geçen yıl gerçekleşen yaz festivallerinden sonra, rock müziğin sevilen ve önde gelen ismi Hayko Cepkin, bazı grupların kendisiyle aynı günde sahne almayı arzu etmediklerini dile getiren duyumlar aldıklarını belirtmiş ve bu konuyla ilgili sosyal medya hesabında bir paylaşım yaparak, düşüncelerini dile getirmişti.

View this post on Instagram

1/ Yaz boyu gerçekleşen keyif dolu festivallerde kulağımıza gelen bazı konular oldu. Özen ile hazırlanmış, beyin patlatılmış, emek verilmiş, her sahneye farklı sunumlar ile marine edilmiş sahne performanslarımızdan kaynaklı, bizim ile aynı günde sahne almayı arzu etmediklerini (ya da tercih diyelim) dile getiren gruplar olduğu konusunda duyumlar aldık.) Öncelikle gurur duyarız teşekküler m/? 2/ Ama konu zaman içerisinde köşe kapmacaya dönüşünce iş açıkçası biraz boyut değiştirdi. Kendimizi 'sonisphere' festivalindeki Manowar gibi hissetmeye başladık.) (Big four konuşması) E Bundan da gurur duyarız .)? 3/ Açıkçası böylesi bir tavrın festival ruhuna yakışmadığını dillendirerek görünür kılmak istedik. Ki kronikleşmeden önünü alabilelim. ? 4/ Bakınız ricamızdır. Lütfen herkes kendi sahnesi ve performansı ile ilgilensin. Kem göz ile bakılmasın. Malum bu tip projeler, klipleri tv de, şarkıları radyoda cayır cayır çalan projeler değil, ve zaten ayaklarımızın üstünde dimdik durabilmeyi sahne performanslarımız ve seyircimiz ile canlı canlı iletişim kurarak başardığımızın bilinci ile bu kadar özenerek çalışıyoruz. Hepinize iyi sahneler, iyi eğlenceler .Öpüldünüz. Konu biraz komik ama trajedi de yok değil hani bu sebep ile böyle bir video durumu iyi yansıtacaktır.)? "Her elini sıkan ile dost, her canını sıkan ile düşman olma.." mottosu ile devam eder kış sezonu konser yolculuğumuzda görüşmek üzere deriz.) ? #haykocepkin #festival #konser #yenisezon #turne #bizdahaiyisiniyapanakadareniyisibu #boşunademiyoruz #güldürgüldür #güldükçünkü

A post shared by Hayko Cepkin (@haykocepkin) on

Bu sebepten dolayı da Hayko Cepkin, İzmir’de gerçekleşecek olan Milyonfest‘e çıkmama kararı aldıklarını belirtmişti.

Milyon Yapım tarafından duyrulan, bu sezon gerçekleşecek festivallerin hiçbirinde Hayko Cepkin‘in isminin yer almaması Hayko Cepkin fanları tarafından da merak uyandırmış, bu sebeple sosyal medyada festivale ve festivalin organizatörü Umut Kuzey‘e tepkilerini dile getirmişlerdi.

Geçtiğimiz günlerde Umut Kuzey tarafından atılan tweet, bugünkü tartışmaların fitilini ateşledi;

Umut Kuzey‘in Hayko Cepkin‘i hedef aldığını düşünülen bu tweet’inden sonra Hayko Cepkin fanları ve yanı sıra rock müzik severlerin haklı tepkisinden sonra Umut Kuzey‘in ikinci tweeti ve Hayko Cepkin‘i sevenlere hakaret etmesi bardağı taşırdı.

Yaşanan bu gelişmelerin üzerine bir süredir suskunluğunu koruyan Hayko Cepkin, bu suskunluğunu dün itibariyle bozdu.

 

Hayko Cepkin’in suskunluğunu bozmasının ardından Umut Kuzey cephesinden henüz herhangi bir yanıt gelmedi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: