Hatice Hamarat’tan Yazı Uğurlayan Şarkı: “Çingene Çiçeği”

Hatice Hamarat’ın yeni şarkısı “Çingene Çiçeği”, On Air Music Co. markasıyla yayımlandı.

Yaz mevsiminin üzerimizden el etek çektiği ve yerini hazana bıraktığı bu günlerin son hareketli şarkılarından olan “Çingene Çiçeği”, Hatice Hamarat’ın üçüncü teklisi. 

Sanatçı şarkının hikâyesini şöyle anlatıyor;

Çingene Çiçeği’nin gerçekliği aslında rüyalara dayanıyor. Hem aşkı hem de unutulmaya yüz tutmuş anılarımızı taşıdığımız bir heybe diyebilirim. Yazın o enerjik ritimlerini barındıran, içimizde saklı olan hüznün ve yol ayrımlarının hikâyesi. Çingene Rüya Çiçeği olarak bilinen Clarkia Amoena en sevdiğim çiçektir. Parçayı yaptığım dönemde de rüyalarıma sık sık eşlik etmişliği var. Şarkıyı bestelerken bu sebeple rüyalarımdan yola çıktım. Aşkın iliklerimize kadar sızdığı yaz mevsiminin dinamikliğini taşırken kalplerin birbirinden kaçışının melankolisini de anımsatmasına özen gösterdim. Benim için hem söylemesi hem çalması çok keyifli bir parça. Rüyalarımızdaki kadar güzel olmayan hayatın bir nevi temize çekimi diyebiliriz. Düzenlerken de ekip arkadaşlarımla dinleyicinin ruhunda dinlendirici ve keyiflendirici bir tını bıraksın istedik.  Yetmişli yılların o bohem ve çekici sadeliğini de şarkının müzikâl dünyasına yansıtmaya çalıştık.  Bana kalırsa yolda olduğumuzu hatırlatan ve yolda olmayı kolaylaştıran bir şarkı oldu.

Parçanın söz ve müziği Hatice Hamarat’ın kendisine ait. Düzenlemelerde ise daha önceki şarkılarında da birlikte yol aldığı Ses Sanayii ekibi, Reha Hendem ve Ahmet Kalabay yer alıyor. Mix ve mastering yine Ahmet Kalabay imzasını taşıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: