Hatemotion Türkiye’nin İlk Yabancı Metal Cover EP’si İle Karşınızda!

Hatemotion” günümüz modern metal anlayışını da benimsemiş melodic/groove metal türünde bir Türk metal grubudur.

Grup güçlü riffler ile melodik pasajları bir araya getirip, groovy ritimlerle besleyerek, çift vokal yapısıyla birleştirip metalin tüm türlerinden esintileri müziğinde harmanlamaktadır.

Benimsediği müzikal anlayış doğrultusunda bir cover grubu olmak amacıyla 2020 yılının başında bir araya gelen Hatemotion, pandemi süreciyle birlikte 2020 yılının Mart ayından itibaren beste çalışmalarına yönelmeyi tercih etmiştir. Vokalde Alp DEMİRTAŞ, gitar/vokalde Umur BAYER, gitarda Altuğ COŞKUN , bas gitarda Enes Mehmet KARAMANOĞLU ve davulda Ozan OĞUZ yer almaktadır.

Grubun adı “Hate” , “Emotion” ve “Motion” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Müziğine de bu 3 kelimenin anlamını da derinlemesine hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Daha önce yayımladığı Salvation Comes, Run Away ve Paranochaos teklileri sonrasında Türk metal piyasasının ilk yabancı metal cover EP’sini çıkaran grup, artık tamamen ilk albümünün çalışmalarına odaklanarak kariyerine devam etmektedir.

CoverMotion I” EP’sinde metal müziğin dev isimlerinden Judas Priest, Iron Maiden ve Metallica’nın ikonik parçaları yer alıyor. Hatemotion bu devlerin “Breaking the Law”, “The Wicker Man” ve “Until It Sleeps” şarkılarını tamamen kendi tarzında yeniden düzenleyerek, cover yapma mantığına olan bakış açısıyla müzikal vizyonunu göstermeyi amaçlamıştır.

EP’nin kayıt süreçleri Jüpiter Müzik Stüdyoları’nda (Kemal ÇETKİN) gerçekleşmiş olup , mix/mastering’i Destagnation Musicworks (Bora İNCE) yapmıştır. Konsept artwork çalışmaları ise Enes Mehmet KARAMANOĞLU tarafından hazırlanmıştır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: