Hatemotion İkinci Single’ı Salvation Comes İle Karşınızda!

Hatemotion” günümüz Modern Metal anlayışını da benimsemiş Melodik/Groove Metal türünde bir Türk Metal grubudur.

Grup güçlü riffler ile melodik pasajları bir araya getirip , groovy ritimlerle besleyerek , çift vokal yapısıyla metalin tüm türlerinden esintileri müziğinde harmanlamaktadır.

Benimsediği müzikal anlayış doğrultusunda bir cover grubu olmak amacıyla 2020 yılının başında bir araya gelen grup, pandemi süreciyle birlikte 2020 yılının Mart ayı itibarıyla beste çalışmalarına yönelmeyi tercih etmiştir. Vokalde Alp DEMİRTAŞ, gitar/vokalde Umur BAYER, gitarda Altuğ COŞKUN yer almaktadır.

Grubun adı “Hate” , “Emotion” ve “Motion” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Müziğine de bu 3 kelimenin anlamını da derinlemesine hissettirmeyi amaçlamaktadır.

İkinci Single çalışması “Salvation Comes” ile müzkal yolculuğuna devam eden grup, yeni single ve EP çalışmalarını sürdürmektedir.

Salvation Comes”; iyi niyetli, eğitimli ve kültürlü insanların günümüz toplumunda var olma ve yeniden hak ettikleri yere gelme çabasını anlatmaktadır.

Single’ın kayıt süreçleri ve mix/mastering’i Jüpiter Müzik Stüdyoları’nda (Kemal ÇETKİN) gerçekleşmiş olup, konsept artwork çalışmaları Enes Mehmet KARAMANOĞLU tarafından yapılmıştır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: