HARUN TEKİN & KORAY CANDEMİR KAYSERİ KONSERİ

Uzun bir aradan sonra tekrar karşınızdayım! Hem de bu sefer canlı canlı dinlemeyi çok istediğim iki sesle birlikte. (Harun Tekin biraz daha fazla olabilir.) Bu konser haberini biraz geç aldım, aldığımda ise tüm planlarımı iptal ettim. Böyle bir organizasyonu kaçırmak tabii ki olmazdı!
Gelelim konser anına! 
 
İlk olarak Harun Tekin sahnedeki yerini aldı ve girişi yaptı, daha sonra Koray Candemir’i takdim etti ve sahnedeki yerini ona bıraktı. Her iki sanatçı da ilk şarkılarını söyledikten sonra ikisi birden sahnedeki yerlerini aldılar. Daha sonra biraz hareketlenmek adına sahneye diğer müzisyen arkadaşlarını davet ettiler. Tanıştırayım; kendileri Okay Aynur (Cajon)
Bu güzel üçlü kulaklarımızın pasını silmekle birlikte, karnımıza gülmekten ağrılar sokmayı da başardılar. Çünkü bu sadece bir konser değildi. Tekin ve Candemir bu olaya “Şakalı Akustik” ismini vermişler. Hoş Candemir ilk başta “Müzikli Güldürü” demiş ama bahsettiklerine göre kulağa çok kötü gelmiş ve bu proje Şakalı Akustik olarak kalmış.
Konser anındaki benden biraz bahsedecek olursam, kesinlikle derinlerde idim. İki naif ses beni uzaklara aldı götürdü. Bu konuda şiddetle tavsiyede bulunabilirim ki, gerçekten imkanı olan en en en kısa zamanda Harun Tekin’i de Koray Candemir’i de canlı canlı dinlesin. Huzur dolu ses tonlarının yanı sıra inanılmaz güzel muhabbetleri var. Dediğim gibi olay Şakalı Akustik olunca baya muhabbet döndü. Gerek kendi aralarında gerekse dinleyicilerle birlikte. Dönen muhabbetlerin hepsi aklımda fakat böyle aleni yazmak istemiyorum, siz gidin görün, büyüsü bozulmasın diye. 🙂 Sahnede biraz Karagöz ve Hacivat gibiler, kendilerini de böyle gördüklerini söylüyorlar zaten. Tabii bu halleri her ikisine de inanılmaz bir sempati katıyor. (Ben baya baya kaptırdım kendimi, övmeye doyamıyorum.)
2016 10 09 01.16.15 1 300x225 - HARUN TEKİN & KORAY CANDEMİR KAYSERİ KONSERİ
Konserin genel durumu Harun Tekin’in yazdığı parçaları Koray Candemir, Koray Candemir’in yazdığı parçaları ise Harun Tekin’in seslendirmesinden oluşuyordu. Koray Candemir “Bir Derdim Var”ı söylerken tüm salon eşlik etti, sanırım bu parçada kendini tutabilen hiç kimse yok. 🙂 Ama favori performansım “Karadır Kaşların” türküsünde yaptıkları düet oldu. Her iki müzisyenin ses rengine çok güzel giden bu türkü ile çok uzaklara gittim. Gerçekten hakkını verdiler. Keza Harun Tekin, Mehmet Güreli ‘nin “Kimse Bilmez” parçasını seslendirdiğinde de parçanın hakkını çok güzel verdi. Bu parçaların dışında “Re”, “Son”, “Bu İşte Bir Yalnızlık Var”, “Yeni Bir Gün” gibi sevilen parçalarını da seslendirdiler.
2016 10 09 01.16.16 1 300x225 - HARUN TEKİN & KORAY CANDEMİR KAYSERİ KONSERİ
Demem o ki, mutlaka ama mutlaka bu sesleri canlı dinleyin. Ölmeden önce canlı dinlenmesi gereken seslerden! (O kadar iddialıyım.) Ha bir de şunu da söylemeden geçemeyeceğim; “Yıllanmış şarap”, “Şarap gibi adam” tabirlerini kesinlikle Koray Candemir için kullanabiliriz. Adam yaşlanmıyor, seneler sonra bile karizmasından hiç ödün vermiyor!
Son olarak ufak bir şikayette bulanacağım: LÜTFEN AMA LÜTFEN KONSERLERDE FLAŞLI ÇEKİM YAPMAYINIZ! (Konserde rahatsızlık duyduğum tek konu buydu.)
Bunu saymıyoruz yine bekleriz! 🙂

Hakkında Zeynep Toker

Rockistasyonu.com'da Yazar / Allianz Motto Müzik

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: