Haluk Kurosman: “Beni Bir De Benden Dinleyin”

Müzik prodüktörü, ses mühendisi ve şarkı yazarı Haluk Kurosman kariyerinin 20.yılında büyük bir sürprizle karşımıza çıkıyor.

Bugüne kadar gripin, Emre Aydın, maNga, Seksendört, Kolpa, Ferhat Göçer gibi önemli gruplardan ve sanatçılardan dinlediğimiz ve her biri unutulmaz birer hit olarak müzik tarihimizde yer edinen şarkılarını bu defa Haluk Kurosman kendisi söylüyor.

Sanatçının üç albüm olarak planladığı projenin ismi bir yandan kızına ithafen, bir yandan da seçtiği sound’un kendisine göre tarifi olan “Duru”.

Afili Yalnızlık, Cevapsız Sorular, Sensiz İstanbul’a Düşmanım, Yatağın Soğuk Tarafı, Aşk Nereden Nereye, Dursun Zaman, Dayan Yalnızlığım, Beni Aşka İnandır, Beş, Kim Dokunduysa Sana Ona Git, Gurur Benim Neyime, Vazgeçtim Ben Bugün, Beni Benimle Bırak gibi birbirinden güzel şarkıları şimdi bir de Haluk Kurosman’ın yorumuyla dinleyeceksiniz.

Çok sevdiğiniz ve belki de bir çoğunu ezbere söylediğiniz bu şarkıları bazılarının tamamının, bazılarının da ortak şarkı yazarı olan Kurosman’ın yorumuyla ilk defa dinleyecek olmak müzikseverlere eşsiz bir deneyim vaat ediyor.

Haluk Kurosman’ın bu özel projesinde tüm sesler ve tüm işçilik kendisine ait. Sanatçı İstanbul Maslak’taki HK isimli stüdyosunda tüm enstrümanları kendi çaldı, tüm vokalleri kendi seslendirdi, kayıtları yaptı, miksledi ve mastering’ini de yine kendisi yaptı. Üstüne üstlük teklilerin ve albümlerin kapak tasarımları da Kurosman’a ait.

 Haluk Kurosman, “Duru” isimli projesiyle ilgili şunları söylüyor: “Tüm yaptığım işler içinde kendimi anlattığım, duygularımı aktardığım ve beni mesleğime en çok bağlayan hep yazdığım sözler ve bestelediğim şarkılar oldu. İlk şarkımı yazdığım günden bu yana şarkılarımın ileride çocuğuma bırakacağım en değerli miras olacağının farkındaydım. Kızım Duru’nun 2019 yılında doğumundan sonra ise onun yazdığım şarkıları benim sesimden de dinleyip öğrenmesini istediğimi fark ettim.”

Mezun olduğu okulda, Kanada’daki Ontario Institute of Audio Recording Technology’de her yılın sonunda en başarılı öğrenciye verilmekte olan “KUROSMAN AWARD” isimli ödülün ilk sahibi ve aynı zamanda soyadını ödüle vererek “isim babası“ olan Haluk Kurosman’ın “gerçek anlamda evladiyelik”  Duru projesinin ilk teklisi “Dayan Yalnızlığım” 15 Mart Salı günü tüm dijital müzik platformlarında dinleyicilerle buluştu.

Hemen ardından her ondört günde bir paylaşılacak yeni şarkılar ve videolarla birlikte 2022 boyunca “Duru” hep gündemde olacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: