Hakan Çağlar, Bilinen Adıyla ‘Timsah’ın Timsahın Gözyaşları ‘Meczup’ Albümü Huzurlarınızda!

Hakan Çağlar, bilinen adıyla ‘Timsah‘ın Timsahın GözyaşlarıMeczup‘ albümü Ces Yapım etiketi ile dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türk Rock müziğinin 1990 sonrası dönemine davuluyla, vokaliyle, besteleriyle can vermiş; ‘Bekarlar‘, ‘Kim Bunlar‘, ‘Etnik Sentetik‘ ve ‘Flört‘teki çalışmalarıyla adından söz ettiren müzisyen Hakan Çağlar, nam-ı diğer Timsah, yıllarca emek verdiği Flört‘ün faaliyetlerine ara vermesiyle birlikte lakabından anlaşılacağı üzere ‘Timsahın Gözyaşları‘ grubuyla müzikal yolculuğuna devam ediyor.

Gitar’da ‘Bekarlar‘ ve ‘Kim Bunlar‘ gruplarından tanıdığımız Barış Bölükbaşı, bas gitar’da Canay Cengen, davul’da Bülent Ay ve bağlamada Erkan Adlin grubun diğer müzisyenleri…Bir de Çağlayan Özkan var ki geri vokalden, tamamlayıcı solo vokallere kadar şarkıların tekinsiz havasına katkı sağlayan önemli bir şarkıcı.

43440986 270424573817890 8389043050122313728 n - Hakan Çağlar, Bilinen Adıyla 'Timsah'ın Timsahın Gözyaşları 'Meczup' Albümü Huzurlarınızda!

Timsah, solo şarkıcı olmanın güç zehirlenmesinden kendini kurtarmayı bilmiş, hayalindeki müziği grup anlayışında yapmaya odaklanmış ve ortaya çok renkli bir albüm çıkmış.

Hallederiz“de ters yüz edici ikili vokal, teatral mizah, ama bolca rock’n roll ruhu; “Sermaye’den Yiyorum“da enerji patlaması ve mizah; “Uzay Mekiği“nde fütürist sözler, minimalizmden hard rock’a ve akabinde caz’a geçen şenlikli bir hava; “An“da Black Sabbath göndermeleri ile sazın tuhaf birlikteliği; “Küçük Çocuk“ta mizahi gotik ve masalsı sözlerle bezeli tekinsiz vokaller, “Kutsal Sular“da intro’dan başlayıp eser boyunca devam eden bir kilise orgu ile mizahi, derin ve gotik sözler; “Elmas Gözyaşın“da bendir ve saza rağmen burlesk olmaktan çekinmeyen bir kabare havası albümün ana müktesabatını oluşturuyor.

Albüm boyunca mizahi hava ve Dadaizm hiç kaybolmuyor; ağırbaşlı işlerde bile belli bir muziplik var.”Dedim“, “Lan Oğlum Böyle Olmaz“, “Suzan Yüzünden” gibi albümlere giren işleri ile çalıştığı grupların anlayışlarının dışında bir şeyler vadeden Timsah, ilk solo albümü “Meczup” ile vadettiğinin de ötesinde algımızın kapılarını zorluyor.

2 Kasım‘da kliple birlikte yayınlanacak ve tüm dijital platformlarda yerini alacak olan albümün lansman konseri ise 20 Kasım‘da Kadıköy DorockXL‘ta…

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: