Hack The Fool İlk Albümünü Yayınladı: The Fool

Mert Avcı, Sinan Kutluay ve Berk Çavdar’ın İstanbul’da kurduğu alternatif rock grubu Hack The Fool ilk albümü “The Fool“u Tantana Records etiketiyle yayınladı.

Grup, 90’ların alternatif rock gruplarından etkilenmiş olsa da farklı dinamiklere sahip şarkılar üretmeye, deneysellik konusunda açık fikirli olmaya ve her yeni şarkıda yeni soundlar keşfetmeye çalışıyor.

Hack The Fool, sadece müziği değil aynı zamanda albüm kapakları, müzik videoları gibi görselleri ve konsept tasarımlarını da kendileri üretmekte olup, müziği ve görselliği bir bütün olarak ele alıyor.

Hack The Fool grubunun kökleri, 2009 yılında Mert Avcı ve Sinan Kutluay’ın Mosquito adında bir grunge- punk rock grubu kurmasıyla başlar. Mosquito adı altında 2 EP yayınlayan grup, alternatif ve underground sahnede ismini epeyce duyurur. 2010 Coverfest yarışmasında ve 19. Roxy müzik günlerinde finale kalır. Karga ve Peyote gibi mekanlarda devamlı olarak konser verir, 17. yavuzfest’de sahne alır. Mosquito’nun son döneminde Berk Çavdar’ın gruba dahil olmasıyla grubun müzik anlayışında farklılıklar oluşur ve bu yeni müzikal bakış açısını daha farklı bi isim altında toplamak için Hack The Fool grubunu kurarlar. Hack The Fool, Mosquitonun son dönemlerinde ve Hack The Fool’un ilk dönemlerinde ortaya çıkan bestelerden bir albüm yapma amaçlı 2017’de Stüdyo VIBES’da Memet incili ile kayda girer ve albüm 2019 mart ayında yayınlanır.

‘The Fool’’un arkasındaki konsept.

The Fool ismi bir tarot kartı olan The Fool’dan geliyor. The Fool kartında genç bir adam önündeki uçurumu umursamaksızın yürür haldedir. Omuzundaki sopada bohçası yani sahip olduğu her şey vardır. Genç adam, saf ve temizliği temsil eder, hayalleri için alışışmışın dışına çıkmaya hazırdır. Kuralları kabul etmez ve gözü kara bir şekilde doğru bildiğinin peşinden gider yani bir nevi insanların gözünde bir ahmaktır. Hack The Fool’ bu tasviri modern bir tavırla ele alır ve yorumlar. Hack The Fool’un the fool’unda televizyon bir uçurumu temsil eder, uçurum ise hayalleri ve sahte ünü, rol yapmayı. The Fool karakteri ise çıplak ve sadece bir sırt çantası ile kendini bu sahteliğin içine bir ahmak gibi itmeye hazırdır. The Fool tıpkı Hack The Fool grubu gibi kendini bu sahte dünyada var etmekten ve ne olursa olsun kendi özgünlüğü ile üretmekten çekinmediğini ve bir nevi ‘the fool’un kendisi olduğunu anlatmak ister.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: