Güven Erkin Erkal: Üç Vakte Güz Biterken, Vega’yla 12 Yıllık Hasret Son Bulacak!

Rock camiasının önemli isimlerinden Güven Erkin Erkal, sosyal medya hesabından, uzun zamandır merakla beklenen yeni albüm müjdelerinden birisini daha verdi!

Güven Erkin Erkal, twitter hesabından yaptığı açıklamada ‘Bu sefer tamam galiba! Bu bahar başka olacak. Kulaklarınıza gün doğacak. Üç vakte güz biterken, Vega’yla 12 yıllık hasret son bulacak.‘ diyerek, sevilen Rock gruplarından Vega‘nın yeni albümünün yayınlanmasında sona yaklaşıldığının sinyallerini verdi.

Adını mavi ışık yayan Vega yıldızı’ndan alan, Mert Koral, Tuğrul Akyüz ve Deniz Özbey (Deniz Özbey Akyüz) tarafından kurulan Türk Rock müzik grubu, 1999 yılında ‘Tamam Sustum‘,  2002 yılında ‘Tatlı Sert‘, 2003 yılında ‘Tatlı Sert 2‘ albümlerini çıkardı.

2003 yılında Mert Koral‘in gruptan ayrılmasından sonra yola iki kişi devam eden Vega, son olarak 2005 yılı sonunda o yılların en önemli yerli Rock albümü olarak gösterilen ‘Hafif Müzik‘ albümünü yayınladı ve söz konusu albümden sırasıyla ‘Serzenişte, Elimde Değil, Hafif Müzik‘ şarkılarını kliplendirdi.

O günden bugüne Pilli Bebek grubundan da tanıdığımız Emre Yalçıntaş‘ın gruba katılmasıyla nadir olarak verdiği konserlerde seyircisiyle buluşan Vega‘nın ‘Hafif Müzik‘ albümünü yayınlamasının üzerinden 12 sene geçmiş olmasını hesaba katarsak, bu haberin son zamanların en güzel haberi olduğu şüphesiz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Gox’dan “Deli Eylül” Yorumu!

Sevilen, başarılı besteci ve yorumculardan Can Gox, yeni albümü “Dem”in ikinci teklisi “Deli Eylül”ü yayınladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: