Gür AKAD’dan ‘Cem Ağabey’ Şarkısına Klip Müjdesi!

Ülkemizin en önemli Rock gitaristlerinden Gür AKAD, Gitar Koçu’na verdiği Röportajda ‘Cem Ağabey’ şarkısına klip çekeceklerini söyledi.

Ülkemizin sayılı solo gitaristleri arasında yer alan, Rock müzik severler tarafından da oldukça sevilen Gür AKAD, 3 Kasım Perşembe günü Dorock XL‘da vereceği konser öncesi prova yaptıkları stüdyoda gerçekleştirilen canlı yayında Gitar Koçu‘nun sorularını yanıtladı.

Önümüzdeki konseri hakkında bilgilendirme yapan Gür AKAD, Aytek Akçakaya‘nın Kurtalan Ekspres döneminden ‘Cem Ağabey’ gibi şarkıların setlistinde yer alacak mı sorusu üzerine,  Gür AKAD, ‘Cem Ağabey‘ şarkısına klip çekeceklerini ve klipte büyük olasılıkla Volkan Konak‘ın da yer alacağını söyledi.

Rock müzikle yakından ilgilenenler ‘Cem Ağabey‘in hikayesini bilirler fakat bilmeyenler için biz yine paylaşmış olalım;

Gür Akad’ın annesinin cenazesi sırasında Cem Karaca kendisinin yanına gelir ve Gür Akad’ın eline kağıt tutuşturur.Cenazeden sonra Gür Akad, Cem Karaca’nın vermiş olduğu kağıda bakar ve kağıtta şöyle bir not yazmaktadır; ‘Ne ölenle öl, Ne gidenle git.Aslolan hayattır, canım kardeşim.’ 

Daha sonra Gür Akad, Cem Karaca’nın ölüm haberini aldıktan sonra bu yazı aklına gelir ve Cem Karaca öldükten iki yıl sonra kendi yazdığı sözler ile birleştirerek ‘Cem Ağabey’ şarkısını oluşturur.

Cem Ağabey‘ Kurtalan Ekspres’in 2011 yılında ‘Bahadır Akkuzu, Barış Manço, Cem Karaca’ Anısına yayınladığı Göğe Selam’ albümünün 9.şarkısı olarak da karşımıza çıkmıştı.

Gitar Koçu‘nun ‘Gür Akad ile gerçekleştirdiği Röportajın tamamını aşağıda izleyebilirsiniz;

Henüz dinlememiş olanlar içinse ‘Göğe Selam‘ albümünün 9.şarkısı olarak da karşımıza çıkan ‘Cem Ağabey‘…

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: