Güneş Kardeş’den “Gökyüzüne Doğru” Yolculuk Daveti!

2022 ile vedalaşmaya hazırlandığımız şu günlerde Güneş Kardeş‘ten müzikseverlere “Gökyüzüne Doğru” bir yolculuk daveti geldi.

Anadolu Psychdelic Rock melodilerinin fazlasıyla hissedildiği şarkıda sanatçıya davulda Eskiz gibi başarılı gruplardan Uygar Çetiner‘in eşlik ettiğini görüyoruz.

Son dönemde dinlediğimiz, alışılagelen dışında bir sounda sahip bu aşk şarkısını dinlerken bağlamayı çağrıştıran elektro gitar motifleri ve senkoplu davul ritimlerine eşlik eden fuzz tonlu bass gitar rifflerinin, aşkın ruh üzerindeki etkisini anlattığını görebilirsiniz.

Şarkının son bölümündeki enerjili çıkış da dikkatlerden kaçmıyor.

Kapak görselinin yapay zekayla Güneş Kardeş‘in kol kola çalışmasıyla oluşturulduğu görsel bir rüyayı andırmakla birlikte, aşktan aklı havalarda bir karakterin surreal dünyaya geçişini göstermekte.

Ve yine işin teknik kısmına dönecek olursak; davul dışındaki tüm enstrümanlar ve kayıt Güneş Kardeş imzası taşımakta. Mix işlemi Ozan Çanak tarafından yapılan “Gökyüzüne Doğru“nun masteringini ise Çağan Tunalı üstlenmiş.

Lafı fazla uzatmayalım, “Gökyüzüne Doğru” ile sizi başbaşa bırakalım ve Güneş Kardeş‘in önümüzdeki yıl ilk uzun çalarını yayınlamak için sabırsızlandığının müjdesini de buradan haber vermiş olalım.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: