Griiyyy’den Yeni Şarkı: Bırak

Griiyyy bağımsız olarak yayınladıkları “Bırak” ile müzik yolculuğuna devam ediyor.

İlk teklisi bağımsız yayınlanan “Tersinden Anlama“ ile müzik dünyasına merhaba diyen ve 2020 yılında da OnAir Sahne’den yayınlanan “Umutsuzluk Sendromu” ile müzikseverlerce tanınan Griiyyy’nin yeni şarkısı “Bırak” dinleyenlerine alışılmış Griiyyy tarzından bile daha duru bir anlatım sunuyor.

Bırak” tamamen canlı akustik olarak kaydedilmiş bir şarkı. Bunun nedenini grup şöyle açıklıyor: “Bırak, kendi tabirimizce 3 boyutlu bir şarkı oldu. Şarkı tamamen gerçek bir olaydan yola çıkılarak bestelendi. Bestelenirken sade karmaşık olmayan bir anlatım kullanarak dinleyen herkesin kendini bulmasını istedik. Şarkıyı dinleyen herkesin gözünün önünden kendi hikayesini geçirebileceği bir parça diyebiliriz “BIRAK” için.”

Bırak’ın sözleri ve müziği Alişan Özaydın tarafından yapıldı.

Griiyyy ileriye dönük hedeflerini ise şöyle dile getiriyor: “İki kardeş olarak başladığımız Griiyyy’de zaman zaman dinleyiciler iki farklı kişi görebilirler. Zaten Griiyyy ismini koyarken de daha önce bahsettiğimiz gibi siyah ve beyazın birleşiminden oluşturduğumuz bir kardeş oluşumuyuz biz.  Bu doğrultuda ilerlemeye devam edeceğiz. Kimi zaman siyah hisleri ve tarzı kimi zamanda beyaz hisleri ve tarzı dinleyicilerimizle paylaşacağız. Çoğu zaman yeni projelerde benzerlik çok artmaya başladı. Bir çalışmada kullanılan alt yapı enstrümanlar çok tutuyorsa çok dinlenmek üzere benzerleri de artmaya başlıyor. Özgünlük ortadan kalkıyor. Hedefimiz talebe göre projeler üretmek değil tamamen kendi tarzımızı sunmak ve hatta yeni talep oluşturmak . Kendimizi anlatarak bizim gibi hisseden insanlara ulaşmamız çok değerli. Gelecek projelerimiz de bu yönde devam edecek.”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: