Grado’dan Yeni Tekli: O Varken

Grado, geçtiğimiz yıl çıkardığı “Sıkıntı” albümünden sonra Piva müzik etiketiyle “O Varken” adlı teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu.

Savaş Ateşoğlu, hayata geçirmek için kollarını sıvadığı projesi Grado ile dünyadaki Punk, Klasik, Alternatif ve Pop Rock türevindeki müzikleri kendi yaşadığı kadim topraklardaki ezgilerle ve ritimlerle yer yer kaynaştırdı.

Çocukluğundan beri duyumsadığı, dinlediği şarkı ve ezgileri doğal yollardan içselleştirerek kalbinde biriktirmesi sonucunda yapmak istediği müzikle iç içe geçen ve ortaya aklının da karşı çıkamayacağı süreçte yolu Barış Yerli ile kesişir. Savaş ve Barış, Grado çatısı altında 2015 yılı itibarıyla bitmek bilmeyen bir üretim sürecine girerler ve bandrolsüz olarak 30’a yakın şarkıyı kaydedip dönem dönem yayınlarlar.

Tarih Kasım 2019 gösterdiğinde Grado resmi olarak “Sıkıntı” adlı 5 şarkılık albümü Piva müzik etiketiyle dijital platformlarda dinleyiciye sunar ve akabinde 2020 Nisan ayında da ‘O Varken’ adlı teklilerini yine Piva müzik etiketiyle dinleyicileri ile buluşturur.

Grado bu yıl ortası “İda” adlı ikinci teklisini çıkarmayı planlamaktadır.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: