Gigi Öğretmen’den Okul Öncesi Çocuklar İçin Şarkı Seti!

Müzik Öğretmeni Gizem Çelik’in seslendirdiği çocuk şarkıları “Gigi Öğretmen” ismi ile 5’li set halinde OnAir Sahne etiketiyle yayınlandı.

Gizem Çelik’in, okul öncesi çocuklara yönelik olarak hayata geçirmek istediği projenin ilk oluşumu pandemi dönemi değişkenleri sonucunda gerçekleşmiş. Arkadaş çevresindeki kısaltması olan “Gigi” adıyla açtığı sosyal medya hesapları ve YouTube kanalından yayımladığı çocuk şarkıları – klipleri ile başlayan projesi, yolunun OnAir Sahne ile kesişmesi ile daha da geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyerek devam ediyor.

Gigi Öğretmen bu süreci şöyle anlatıyor:
Uzun zamandır çocuk şarkıları besteliyordum. Bu şarkıları gündeme getirmem için pandemi dönemi fırsat ve zaman yarattı. Böylelikle video edit programları öğrenecek vaktim oldu ve şarkılarımı Youtube sayfamda yayınlamaya karar verdim.

Kısa süre sonra, okul öncesi öğretmenleri arasında şarkılarımın tanınmaya başladığını ve sevilerek dinlenip kullanıldığını fark ettim. Bir şeyler üretmek ve üretilen şeylerin çocukların yararına olması beni çok motive ve mutlu etti. Şimdi ise sizlerle buluşmama sebep oldu. Umarım projemin bundan sonrası daha da çok çocuğa, ebeveyne ve öğretmene ulaşmama neden olur.

Belirli Gün ve Haftalar, Besteciler, Dans ve Ritim, Hayvan Şarkıları, Sayılar ve Şekiller adını taşıyan 5 albümde toplam 31 çocuk şarkısı yer alıyor. Şarkıların tüm hazırlık aşamaları da Gizem Çelik imzasını taşıyor.

Projenin ruhuna uygun kapak tasarım çalışmaları ise özellikle müzik dünyasındaki cover tasarımları ile son dönemin dikkat çeken isimlerinden Mr. Boyacı tarafından yapıldı.

Özellikle okul öncesi çocuklara yönelik “Gigi Öğretmen” projesini tüm dijital müzik servislerinden çocuklara severek dinletebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Şarkımın Hikayesi / 2.Bölüm: Ufuk Sağın – Smash & Burn & Scream

Her bölüm farklı bir müzisyenin şarkısının hikayesini anlattığı yepyeni programımız “Şarkımın Hikayesi” ikinci bölümünde Ufuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: