Geceyi Gündüzden Daha Çok Sevenler İçin Raven’den Yeni EP “Bulantı”

Raven, ambient ve saykodelik tarzındaki şarkılardan oluşan “Bulantı” isimli EP çalışmasını OnAir Sahne‘den yayınladı. Dört şarkıdan oluşan EP‘de, “Aşk ve Ölüm“, “Bana Bakma“, “Beni Sen Var Ettin” ve “Bulantı” isimli şarkılar yer alıyor.

Yeni sesler

Raven, geçtiğimiz yıl yayınladığı ilk single’ı “Geçmişe Yakın” ile alternatif dünyayı takip eden müzikseverler tarafından ilgi görmüştü. Sanatçı, dinleyicilerinden aldığı bu pozitif enerji ile yeni EP’si için çalışmaya başladı. Hazırlıkları yaklaşık bir yıldır devam eden “Bulantı” bu yıl yine OnAir Sahne etiketiyle yayınlandı. Genç sanatçı, yenilikçi tarzıyla ürettiği şarkılarıyla yine dinleyicilerinin takibinde. Dört şarkıdan oluşan “Bulantı“da yer alan tüm söz ve müzikler ile şarkı kayıtları Raven‘e ait.

Ambient ve saykodelik tarzın yeni temsilcisi

Raven, ürettiği bestelerde hayatın ve müziğin karanlık tarafını yansıtmaktan keyif alıyor. EP‘ye ismini veren “Bulantı” şarkısı ünlü filozof Jean Paul Sartre‘nin aynı isimli kitabından esinleniyor. Sanatçı, varoluşçuluk felsefesinin önemli temsilcisine bu şarkı ile selam yolluyor.

“Aşk ve Ölüm”e Klip

Aşk ve Ölüm” şarkısının klibi ise güzel görselliği ile dikkat çekiyor. Raven‘in “Persona” filminden alıntılar ve kendi çektiği görüntülerden hazırladığı video klip, müziğindeki derin tarzını kliplerinde de devam ettireceğinin sinyalini veriyor. Ravenİlerleyen süreçte yaptığım müziğin daha geniş kitlelerce dinlendikçe tarzımın daha çok anlaşılacağına ve müziğimin sevileceğini biliyorum” cümleleriyle müziğine dair düşüncelerini ifade ediyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Şarkımın Hikayesi / 7.Bölüm (Anneler Günü Özel): Gizem Çelik (Gigi Öğretmen) – Benim Küçük Bebeğim

Her bölüm farklı bir müzisyenin şarkısının hikayesini anlattığı “Şarkımın Hikayesi” yedinci ve “Anneler Günü Özel” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: