Fethi Yıldırım’dan İlk Tekli: Seni Sen Yapan

Ankaralı alternatif rock grubu Sinağrit Baba’nın vokalisti / ritm gitaristi Fethi Yıldırım, ilk teklisi ‘Seni Sen Yapan’ı yayınladı.

Şimdiye dek müzik çalışmalarını Sinağrit Baba grubuyla sürdüren ve grubun beste çalışmalarında yer alan Fethi Yıldırım, yeni teklisi ‘Seni Sen Yapan’da rock müziğin köklerine yolculuk ediyor ve 90’lı yılların özlenen tonlarını, hissiyatını dinleyicileriyle paylaşıyor. Sinağrit Baba grubuyla yakaladığı ses hacminden bağımsız olarak solo çalışmasında ‘garage rock’ tınılarına yer veren Fethi Yıldırım, “Bu evde durulmuyor / Çok insan geçti buradan” diyerek, yaşadığımız alandan ayrılma isteğimizin, diğer yandan evimizden kopamayışımızın altını çiziyor.

Şarkıda kullanılan enstrüman tonları, OK Computer (Radiohead), Stadium Arcadium (RHCP) ve Satılık (Yavuz Çetin) gibi kültleşmiş albümlere saygı duruşu niteliğinde.

Fethi Yıldırım, Sinağrit Baba grubu ile sürdürdüğü çalışmalara devam ederken, ‘Seni Sen Yapan’ ile solo çalışmalarının süreceğini de dinleyicilerine müjdeliyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: