Feridun Düzağaç ve İsimsiz Orkestra “Sakin”de Bir Araya Geldi!

Feridun Düzağaç‘ın İsimsiz Orkestra eşliğinde seslendirdiği şarkılarından oluşan “Sakin” albümü Sony Music etiketiyle yayınlandı.

Her biri F.D.’nin müzik kariyerinde önemli yere sahip eserler arasından seçerek hazırladığı yedi şarkıdan oluşan özel repertuvar, (Seyrüsefer, Biçare, Özledim, Gönül, Çok Aşık, Beni Unutma, F.D.) İsimsiz Orkestra ile beraber kaydedildi.

Tüm söz ve müziklerin Feridun Düzağaç imzası taşıdığı albümdeki düzenlemeler ise Özgür Ulusoy (Seyrüsefer, Biçare, Özledim, Çok Aşık, Beni Unutma, F.D.) ve Gürkan Karaman‘a (Gönül) ait.

Albümün aynı zamanda açılış şarkısı olan ve geçtiğimiz hafta dijital müzik platformlarında yayınlanan “Seyrüsefer” şarkısının video klibi de albümle aynı anda müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sözü ve müziği Feridun Düzağaç‘a, düzenlemesi ise aynı zamanda İsimsiz Orkestra‘nın şefi Özgür Ulusoy‘a ait olan şarkının video klip yönetmenliğini ise İlkay Muratoğlu üstlendi.

Klip, sanatçının çok sevdiği ve yılın büyük bir bölümünü geçirdiği Bozcaada‘nın bağlarında pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak iki kişilik bir ekiple, tek planda çekildi.

F.D.Seyrüsefer” klibi ve “Sakin” albümünün kendisi için ne ifade ettiğini şöyle özetliyor: “Butik ve sade, böyle bir klip yapmak gerekiyordu sanki.İnsanların pandemiden yeteri kadar bunaldığı ve mutsuz olduğu bir dönemde sevdikleri adamı doğanın ortasında izlemeleri yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu zor zamanlarda bana bir çeşit oksijen çadırı olan bu albüm için hem yönetmen hem İlkay Muratoğlu’na hem de İsimsiz Orkestra’ya çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki varız.

Sanatçı ayrıca “Sakin” albümünün bir üçlemenin ilk albümü olduğunun da müjdesini verdi.

Eski şarkılarımızdan 7 tanesini, çok kıymetli İsimsiz Orkestra’nın enerjisi, özverisi, heyecanı ve yorumuyla yaptık. Adını “Sakin” koyduk. Aslında şarkılarımla ilgili bütün bir hikayenin içinde kendimce bir üçlememdi bu. İlki “Sakin”, bir sonraki “Saf” ve nihayetinde “Sek” olmak üzere…

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: