FarDas’dan Yeni Tekli: “Kızlar Kızlar”

Alternatif rock grubu FarDas uzun bir aradan sonra Kızlar Kızlar adlı teklisini yayınladı. 
Bitlis yöresine ait bir türkü olan Kızlar Kızlar oldukça sıra dışı bir düzenlemeye sahip. Düzenlemelerde ödüllü sahne müziklerinden de tanıdığımız Orhan Enes Kuzu imzası var.
Daha önce de birkaç defa çeşitli sanatçılar tarafından yorumlanan Kızlar Kızlar, bu kez bambaşka bir aranjeyle karşımıza çıkıyor. EDM, britpop, R&B, funk ögeleri barındıran altyapıda vokal performansı da öne çıkıyor. Türkünün orijinal sözleri ve yöresel söyleyiş özellikleri korunurken ritmik yapıda yapılan imza değişikliklerle parça yepyeni bir kimliğe bürünmüş. Dahası parçaya yapılan özgün köprü bölümü ile hemen peşinden gelen Rap geçişleri genç müzikseverleri heyecanlandıracak cinsten.
Vokal Ahmet Eren Aras’ın arka plandaki nağme oyunları, Umut Sefa‘nın funky ritim gitarlar, Mert Erim‘in slap bas atakları… Sonuç kıpır kıpır, dinamik ve bir o kadar çarpıcı bir iş. Kızlar Kızlar, tüm dijital platformlarda.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: