Evrencan Gündüz’den “Anadolu Funk Vol.1” Albümüne İlk Klip!

Evrencan Gündüz Temmuz ayında yayınladığı “Anadolu Funk: Vol 1” albümünün ilk klibini “Bir Öyle Bir Böyle (Jimi Hendrix)” şarkısına çekti.

Şarkının mix işlemi Berk Kula, masteringi Ahmet Gökhan Çoşkun tarafından yapıldı.

Evrencan Gündüz‘e; bass gitar’da Enver Muhammedi, davul’da Ekin Cengizkan, klavye’de Emin İnal, perküsyon’da Kaan Ahıskalı, bağlama’da Cihan Orhan, back vokaller’de İrem Candar ve Dilhan Naz Özgülüş eşlik etti.

Evrencan Gündüz‘ün, dedesi Adanalı Rıza’yı ve 2016 yılında aramızdan ayrılan gitar virtüözü babası Asım Can Gündüz’ün Jimi Hendrix hayranlığını anlattığı şarkıya eşlik eden görüntüler Kalkan’ın Bezirgan Köyü‘nde çekildi. 

Hey Douglas ile ortak bir çalışma olan şarkının klibinde oynayanların Bezirgan köyünün sakinleri olduğunu belirten Evrencan GündüzAnadolu müziğini güncel funk ezgileriyle buluştururken sahip olduğumuz o candan , o hakiki değerleri bir kez daha hatırlatmak, anmak istedik.Bunu da deneyimleyebileceğimiz en güzel yer bir köydü ve yol bizi Bezirgan’a götürdü. Amacımız köy hayatının hem güzelliklerini hem zorluklarını anlamak; bir ağaca, toprağa, bir hayvana, hanelerine ama en başta birbirlerine nasıl sahip çıktıklarını görmek, neden milletin efendisi olduklarını anlamak ve atalarımızın bu denli başımızın üstüne koyduğu bu emekçi insanları yakından tanımaktı.” ifadelerini kullandı.

Evrencan Gündüz‘ün yeni single çalışması “Bozacı10 Aralık‘ta dinleyiciyle buluşacak.

Tüm dijital platformlarda yerini alan “Bir Öyle Bir Böyle ( Jimi Hendrix)“ye Batuhan Özpekcan yönetmenliğinde çekilen klibi aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: