Ertan Demiralp İlk Solo Şarkısını Yayınladı: Sahipsiz Yollar

21 Kasım 1970’de İstanbul Moda’da doğan Ertan Demiralp, 1987 yılında klasik gitar ve solfej eğitimi alarak müziğe başlamıştır. İlk müzik grubu olan Ardor’u lise yıllarında Gürtuğ Peker (Bas Gitar), Fatih Erdemci (Vokal ve Gitar) ve Ozan Gündemir (Davul) ile kurmuştur. Hard Rock türünde müzik yapan Ardor grubu 1989’da bazı üyelerinin akademik eğitimleri için farklı şehirlere gitmesi sonucu dağılmıştır.

1990-2000 yılları arasında bir çok grupta gitar çalmış, çeşitli Pop ve Rock şarkıcılarının albümlerinde profesyonel olarak Gitarist, Vokalist, Şarkı Yazarı ve Yapımcı olarak yer almıştır.

Sırasıyla çaldığı gruplar; Ardor, Parted Quartet, Grup Kemaros, The Post Office Band, Grup Peri, Grup Durusu, Nev.

1999 depreminden sonra müzik kariyerine ara vererek, 2001 yılında internet sektöründe yeni bir kariyere başlayan Ertan Demiralp, 2006 yılında evlenmiştir ve iki kız çocuk babasıdır.

20 yıl boyunca aktif müzik yaşantısından uzak kalan Ertan Demiralp, bu süre içinde 100’e yakın beste yaparak müzik çalışmalarına devam etmiştir. 2021 yılında pandemiyle birlikte müzik yaşantısına geri dönme kararı almış ve Hard Rock türündeki “Sahipsiz Yollar” isimli ilk solo şarkısını 31 Ekim 2021 tarihinde dijital müzik platformlarında yayınlamıştır. Şarkının klip çalışmaları başlamış ve yakında yayınlanacaktır.

Halen albüm çalışmalarının yanı sıra film ve belgesel için müzik üretimine devam etmektedir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: