Erinç’den Bir İç Hesaplaşma Şarkısı: Karalar

Sevilen müziyen Erinç yeni şarkısı Karalar’ı OnAir Sahne’den yayınladı.

2019 yılında OnAir Sahne ile birlikte yayımlanmış ilk şarkısı Mahluk’la müzikseverlere merhaba diyen Erinç yaklaşık 2 senedir özenli projeleri ve şarkılarına kendi hazırladığı klipleri ile dikkatleri çekmeye KARALAR şarkısında da devam ediyor.

Karalar, Erinç’in açıklaması ile bir iç hesaplaşma şarkısı. Ama bunu orta tempo dans ederek yapıyor. Umuda davet ve gerçekleri kabullenme açısından dinleyenlerin de “Ahh be bu tam ben!” diyeceği türden bir şarkı.

Olduğu her andan keyif alarak, yaşamaya devam ettiği sürece kendini müzikle ifade etmeye devam etmek Erinç’in en büyük hedefi. Hatta bir yandan yeni şarkısının heyecanını yaşarken bir yandan da önümüzdeki aylarda paylaşacağı yeni şarkılarını hazırlıyor.

Erinç şarkılarını hazırlama aşamasını şöyle dile getiriyor:
İçimden bir şarkı oluşturmak geldiğinde önce taslak kayıtlar alıp anlamlı bir çatı oluşturmaya çalışıyorum. Bazen tepeme yıkılıyor bazen de içinde huzur buluyorum. Huzur devam edince kanal kayıtlara başlıyorum. Aranje kısmını nasıl tamamladığımı ise henüz ben de çözemedim. Anlık olarak hareket ediyorum. ‘Budur’ dediğim noktaya bazen birkaç ay bazen de birkaç gün uzakta olabiliyorum. Müzik beni yakarlarsa sonuna kadar gidiyor ve mix aşamasına geçiyorum.

Bir müzisyen için konfor alanının çok önemli olduğunu düşünen Erinç, ülkemizde iyi standartlara sahip performans sahnelerinin sayısını maalesef çok az buluyor. Bu da tatmin edici performansın önünde bir engel olsa da Erinç de birçok bağımsız müzisyen gibi engellerde boğulmak yerine kendi alanlarını yaratıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: