Erhan Ertetik’ten Caz Projesi!

Türkiye’nin önde gelen bas gitaristlerinden Erhan Ertetik, ilk solo projesi Dududayı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Ertetik’in farklı dönemlerde yaptığı 4 besteden oluşan albümde, bestelerin birbiriyle bağlantılı ve farklılaştığı noktalarının olması, albümü ritmik ve melodik çeşitlilik anlamında zenginleştiriyor. Erhan Ertetik’in hem bas hakimiyetini hem de bestecilik yönünü yansıttığı ilk projesi Dududaya, değerli müzisyenler Nevzat Yılmaz, Volkan Öktem, Ersin Gülseli, Cengiz Tural, Berkan Kaya, Cem Çatık, Ali Emre Algır ve Duru And eşlik etti.

İlk solo projesinin heyecanını yaşayan Erhan Ertetik, uzun yıllar boyunca takip ettiği bas virtüözlerinin kompozisyonlarından ve müzik tarzlarından etkilenmiş olduğu yanları bu albümde ortaya koyduğunu düşünüyor. Bas gitar çalmaya başladığı dönemde, tarzları farklı davulcularla çalışma hayalini bu ilk albümünde gerçekleştiren Ertetik, Türkiye’nin en önemli davulcularından Volkan Öktem, Cengiz Tural ve Ersin Gülseli’yi “Dududa”da bir araya getirdi.

Stüdyo Arı’da kaydedilen; bas gitar ve perdesiz bas gitarda Erhan Ertetik, piyanoda Nevzat Yılmaz, klavyede Berkan Kaya, gitarda Cem Çatık, vokallerde Duru And ve perküsyonda Ali Emre Algır’ın yer aldığı albümün mix ve mastering’i Cem Çatık, kayıtları Meriç Memikoğlu tarafından yapıldı.

Albüm fotoğrafları Oktay Bingöl’e, kapak tasarımı ise Ahsen Kılıç’a ait. Erhan Ertetik, albümün duygu yoğunluğu yüksek bestesi “Fretless Words”ü, yakın zamanda aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en önemli bas gitaristi İsmail Soyberk’e ithaf ediyor.

Güzel melodiler, ritmik yapılar ve soloları barındıran, Erhan Ertetik’in 4 parçadan oluşan ilk albümü “Dududa” tüm dijital platformlarda yayında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: